یونیت‌های نمودارگیری ازبرای مونیتورینگ دستگاه‌های حفاری تولید شد

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از سوی یک شرکت دانش بنیان ازبرای نخستین دفعه درون ایران و خاورمیانه یونیت های نمودارگیری ازبرای مونیتورینگ دستگاه های حفاری تولید شد.

رشید معموری رییس هیات مدیره شرکت ساپنو درمورد محصول تولیدی این شرکت گفت:  این شرکت دانش بنیان که درون پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر شده کار به تولید یونیت های نمودارگیری سطحی ( mud logging) ازبرای نخستین دفعه درون کشور و خاورمیانه کرده هست.

به گفته وی کاربرد اصلی این یونیت های نمودارگیری سطحی مونیتورینگ حفاری هست و به عنوان چشم رئیس دستگاه حفاری از آن یاد می شود.

معموری با اشاره به این موضوع که نمونه خارجی این یونیت ها میان ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار قیمت دارد گفت: ما این سیستم را به صورت بومی و سازگار با درخواست های داخلی طراحی و تولید کرده ایم تا به موضوع جلوگیری ارز از کشور ازبرای خرید این تجهیزات کمک کنیم.

رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان همچنین درمورد اینکه این شرکت از سال ۷۳ فعالیت خود را با شرکت ملی حفاری شروع کرده گفت: ما توانسته ایم با بومی سازی این تجهیزات راهبردی و “های تک ” به صنعت حفاری و مصرف کنندگان داخلی بسیار کمک کنیم.

وی درادامه افزود: درون طول این چند سال فعالیت درون حوزه تجهیزات فنی و مهندسی حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ما به تولید همه خدمت ها و عملیات مرتبط با نفت و گاز و پتروشیمی شامل ارائه همه خدمت ها فنی و مهندسی حفاری چاه های نفت و گاز پرداخته ایم.

معموری با اشاره به این موضوع که این شرکت برنده مناقصه کالاهای دهگانه ساخت داخل وزارت نفت هست گفت: تلاش شرکت ما این هست که تجهیزات داخلی حوزه نفت و حفاری را درون داخل تولید و بومی سازی کنیم که البته این موضوع خواهان حمایت و همراهی مسوولان مرتبط هست.

رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان به تولید محصول دیگراین شرکت اشاره کرد و گفت: این شرکت دانش بنیان  ابزار مونیتورینگ زیر سطحی PLT نیز تولید می کند که ازبرای مونیتورینگ چاه های نفت و گاز استفاده کردن می شود.

وی همچنین افزود: تدوین دانش فنی و ساخت تجهیزات صنعت، کنترل و مونیتورینگ سامانه های صنعتی و اداری، طراحی و پیاده سازی سامانه های فناوری اطلاعات، بازرسی و کنترل کیفی قطعات و تجهیزات صنعت و تهیه و تامین کالا و مواد خاص پروژه های صنعت از جمله فعالیت های از جمله محورهای اصلی  فعالیت این شرکت هستند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *