کلاهبرداری تازه از کاربران سایت آمازون

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، متخصصان امنیتی شرکت مک آفی می گویند هکرها یک کیت خودکار عرضه کرده اند که به کاربران عادی امکان می دهد تا به سادگی حملات فیشینگ خطرناکی را علیه کاربران سایت آمازون انجام دهند. این حملات درون آستانه پرایم دی شرکت امازون صورت می گیرد که هفته آینده برگزار می شود و طی آن آمازون به خریداران محصولاتش تخفیفات ویژه می دهد.

 

مک آفی نخستین دفعه درون ماه نوامبر از وجود کیت هجوم فیشینگ موسوم به ۱۶Shop باخبر شد. درون ابتدا از این کیت ازبرای طراحی و منتشر شدن ایمیل های قلابی و جعلی استفاده کردن می شد. هکرها ادعا می کردند ایمیل های یادشده از سمت شرکت اپل ارسال شده هست و از این طریق تلاش می کردند اطلاعات حساب های کاربری این شرکت را دزدیدن کنند.

ولی از ماه می کیت ۱۶Shop ازبرای هدف قراردادن کاربران سایت آمازون به کار رفت. نسخه تازه این کیت به هکرها امکان می دهد تا صفحات لاگین شبیه به سایت امازون درست کنند و اسامی کاربری و کلمات عبور افراد را دزدیدن کنند.

تحقیق های مک آفی نشان می دهد تا به حال بیش از ۲۰۰ صفحه لاگین قلابی سایت آمازون از طریق همین کیت طراحی شده که ازبرای دزدیدن اطلاعات کاربران سایت مذکور مورد استفاده کردن قرار گرفته اند. هم اکنون عوامل طراحی این کیت و میزان خسارات وارده از طریق آن معلوم نشده هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *