کشور باید ازعملکردها و پیشنهادات شورای عالی عتف بهره مند شود

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل رابطه ها عمومی وزارت علوم، منصور غلامی وزیر علوم، بررسی ها و فناوری درون جلسه صد و هفتاد و سه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف با اشاره به وضعیت بودجه قسمت‌های پژوهشی درون لایحه بودجه ۹۸ اظهار داشت: باید تا هفته آینده آیین نامه‌های عملیاتی و اجرایی درون این حوزه تهیه شود تا قبل از آنکه تبصره‌های این لایحه به صحن دولت بیاید، این آیین نامه‌ها ارائه شوند.

غلامی با اشاره به برنامه ریزی ها و تلاش های وزارت علوم ازبرای تامین بودجه مورد احتیاج مجموعه آموزش عالی کشور تاکید کرد: درون این خصوص و با توجه به فعال شدن دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری درون حل مشکلات و معضلات کشور، ضروری هست بودجه مناسب تخصیص یابد تا این اقدامات دچار اختلال و مشکل نشود.

وزیر علوم درون ادامه با اشاره به اقدامات مناسب کمیسیون‌های دائمی شورای عتف ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات بتوان منبع ها کافی ازبرای قسمت پژوهش تامین شود تا بتوان برنامه‌های اساسی درون این حوزه اجرایی شود.

وی با تاکید بر ارائه پیشنهادات ازبرای لایحه بودجه ۹۸ درون حوزه پژوهش، خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما درون این حوزه کمبود بودجه و اعتبارات دولتی ازبرای سال آینده هست و با توجه به شرایط فعلی نمی‌توان انتظار داشت که شرایط بودجه‌های پژوهشی درون سال آینده بهتر از سال جاری باشد. هر چند درون این شرایط با حفظ روحیه امیدواری همه تلاش ها را ازبرای تخصیص های مناسب تر به کار می گیریم.

غلامی با بیان اینکه درون سال جاری شرایط مناسبی ازبرای دانشگاه‌ها درون زمینه حمایت از فعالیت‌های پژوهشی فراهم نشد، تاکید کرد: دلیل آن نوسانات نرخ ارز بوده، هر چند درون سال جاری تلاش شد با ارز چهار هزار تومانی به این مقوله پرداخت شود. ولی ازبرای شش ماه دوم سال با مشکلاتی مواجه هستیم که باید بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه همچون گذشته و با همت و حمایتی مضاعف تر به کمک مجموعه آموزش عالی بیایند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *