کشف اختلالات خاص مغزی درون سر افراد قاتل

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، دانشمندان از دهه ها قبل درون حال تحقیق بر روی ماهیت مغز افراد قاتل هستند تا دریابند چه عواملی سبب رفتار خشونت آمیز آنها می شود.

از مسیر رسیدن روش های نوین تصویربرداری از اواخر قرن بیستم سبب شد تا دستیابی به اطلاعات درون این زمینه تسهیل شود. تحقیق های تازه درون آمریکا نشان می دهد شکل و خطوط مغز قاتلان حرفه ای دارای ویژگی های خاصی هست که ساختار ذهن انها را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

تحقیق که درون این زمینه از طریق تصویربرداری از مغز ۸۰۸ قاتل مذکر صورت گرفته نشان می دهد که قسمت هایی از مغز افراد قاتل که به رفتارهای قهرمانانه و متهورانه مربوط می شود متفاوت از مغز انسان های عادی هست. نکته جالب این هست که میان مغز قاتلانی که رفتارهای خشونت آمیز نشان می دهند با مغز قاتلانی که کمتر خشن هستند نیز تفاوت های خاصی وجود دارد که شناسایی و تشخیص این افراد را از یکدیگر ممکن می سازد.

از جمله قسمت هایی از مغز که این تفاوت ها درون آنها قابل مشاهده هست، می توان به قسمتی از جلوی مغز و نیز لوب قدامی قاعدگی آن اشاره کرد. درون این قسمت از مغز افراد قاتل بافت های خاص خاکستری رنگ هم قابل مشاهده هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *