کارخانه نوآوری تبریز مسیر اندازی می‌شود

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،کارخانه نوآوری تبریز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری استانداری آذربایجان شرقی درون سال آینده مسیر اندازی می شود.

 کامبیز مهدی زاده فرساد دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی درمورد مسیر اندازی کارخانه نوآوری آزادی درون تهران و کلانشهرها و درون آینده، درون شهر تبریز اظهار کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده و همکاری و نگاه مثبت استاندار آذربایجان شرقی به حوزه علم و فناوری درون سال آینده فضای کارخانه نوآوری و بسترهای فنی ازبرای مسیر اندازی این کارخانه فراهم می شود.

وی با اشاره به این موضوع که راهبرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دوری از اقتصاد نفتی و حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان هست، گفت: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر کشور هست که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کردن کنیم و با اعتماد به جوانان مسیر های پیشرفت و توسعه را هموار کنیم.

مهدی زاده خاطر نشان کرد: درون سال های گذشته جوانان ما نشان داده اند که با تکیه بر دانش فنی و ورود به حوزه علم و فناوری اقدامات بزرگی انجام داده اند وامروز درون نقطه ای قرار داریم که بزرگترین شرکت‌های فناوری به دست همین جوانان اداره می شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی بیان کرد: با ایجاد کارخانه نوآوری تغییر فرهنگی ایجاد شده و بدون سرمایه گذاری و حمایت دولت شرایط را ازبرای جوانان فراهم شد.

وی ضمن ابراز امیدواری از مسیر اندازی این کارخانه نوآوری بیان کرد: شرکت ها و استارتاپ های تبریز آماده باشند تا بتوانند به زودی فعالیت خود را درون این کارخانه نوآوری شروع و درجهت توسعه و رشد کسب و کارهای نوین و فناوری ها گام بردارند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *