چاق‌ترین ایالت آمریکا معرفی شد+تصویر

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا  نرخ چاقی درون این کشور را منتشر کرد. 

براساس تازه‌ترین آمار منتشر شده،  غرب ویرجینیا با حدود ۴۰ درصد چاقی بیشتر از مرز، رکوردار نرخ چاقی درون میان ایالت‌های آمریکا هست.

این تحقیق نشان می‌دهد بزرگسالان غرب ویرجینیا ۳۸…۱ درصد چاقی خارج از مرز دارند که پزشکان آنها را درون وضعیت هشدار قرار داده‌اند.

پژوهش این مرکز بیانگر آن هست که ایالت‌های میسیسیپی، اوکلاهما، آیوا و آلاباما به ترتیب پس از ویرجینیا قرار دارند.

همچنین، نرخ چاقی بزرگسالان درون کلرادو ۲۲…۶ درصد هست که حکایت از  قابل قبول‌تر این ایالت نسبت به دیگر ایالت‌ها دارد؛ این موضوع ازبرای ایالت‌های کلمبیا، هاوایی، کالیفرنیا و یوتا  نیز صدق می‌کند.

درون تجزیه و تحلیل داده‌ها از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، غرب ویرجینیا به عنوان چاق‌ترین ایالت آمریکایی شناخته شد.

محققان تأکید می‌کنند، افراد غرب ویرجینیا علاوه براینکه دچار چاقی مفرط هستند، از دیابت نوع دوم نیز رنج می‌برند.

کارشناسان سی‌دی‌سی‌ می‌گویند: با آماری که از چاقی درون دسترس هست، فشارخون بالا، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی موضوع طبیعی هست که نمی‌توان از آن فرار کرد؛ تنها مسیر حل موجود ازبرای رفع بیماری‌های ناشی از چاقی پیروی کردن از سبک زندگی سالم نظیر یک رژیم غذایی درست و تحرک فیزیکی هست.

درون لیست زیر به اسامی ایالت‌های که بیشترین نرخ چاقی را دارند و آنها که درون وضعیت بهتری قرار دارند، اشاره شده هست:

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *