پیگیری مشکلات خبرنگاران درون دریافت هدیه اینترنت

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، چهارشنبه هفته گذشته و درون آستانه روز خبرنگار، رئیس جمهور درون حاشیه جلسه  هیأت وزیران از ارائه اینترنت مجانی یک ساله به خبرنگاران خبر داد.

پیش از این نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درون حاشیه مراسم هفته ازدواج، از ارائه مجانی یک سال اینترنت به زوج‌های جوانی خبر داده بود که درون هفته ازدواج عقدشان به ثبت رسیده هست.

ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۲ مرداد ماه آخرین مهلت ثبت نام خبرنگاران درون سامانه هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و طبق آمار ۱۶ هزار و ۸۱ نفر درون این سامانه، اطلاعات خود را به ثبت رساندند، از روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه نیز اینترنت هدیه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ازبرای خبرنگارانی که مشترک همراه اول بودند، فعال شد.

این درون حالی هست که مشترکان دو اپراتور دیگر، هم اکنون نتوانستند پیامک تأیید ثبت نام را دریافت کنند، این موضوع از رابطه ها عمومی ایرانسل پیگیری شد.

درون کمتر از دو ساعت مشکل ارسال پیامک تأیید ثبت نام حل شد

شبیر شیرزادی کارشناس رابطه ها عمومی ایرانسل درون گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درمورد مشکل ارسال پیامک تأیید به خبرنگاران اظهار کرد: مشکل مطرح شده به زیرساخت‌های فنی ایرانسل مرتبط نبوده و مربوط به تنظیمات اعمال شده توسط شرکت ارائه‌دهنده خدمت ها پیامکی به وزارت ارتباطات بوده هست.

وی تأکید کرد: این مشکل، طی کمتر از ۲ ساعت از وقت عنوان، با پیگیری کارشناسان ایرانسل برطرف شده هست.

مشکل مطرح شده به زیرساخت‌های فنی ایرانسل مرتبط نبوده و مربوط به تنظیمات اعمال شده توسط شرکت ارائه‌دهنده خدمت ها پیامکی به وزارت ارتباطات بوده هست  

همچنین، تعدادی از خبرنگاران  مهلت کوتاه ازبرای ثبت نام را عاملی ازبرای عدم انجام ثبت نام دانستند.

محدثه فرج پور، یکی از این خبرنگاران درون گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهار کرد: مدت وقت زمانی که ازبرای ثبت نام طرح اینترنت مجانی قرار داده بودند، وقت کمی بود و درون همین مدت وقت کم نیز، بعضی از اپراتورها اختلال داشتند و کد تأیید ثبت نام درون سامانه هدیه اینترنت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ازبرای من و تعدادی از دوستانم ارسال نشد.

وی افزود: این مشکل را پیگیری کنید چون جمعیت خبرنگاران کل کشور بسیار بیشتر از ۱۶ هزار نفر هست و مسلما مشکلاتی مانند به نام نبودن سیم کارت موجب می شود، مسیر انجام ثبت نام طول بکشد.

فرج پور اضافه کرد: درصورتیکه قرار هست که این هدیه ازبرای همه خبرنگاران باشد، لازم نیست ضرب الاجل چند روزه ازبرای آن انتخاب کرد…این مدت وقت وقت کم این فرضیه را درون ذهن زنده می کند که قرار هست این هدیه ازبرای همه خبرنگاران نباشد و تنها عده کمی از آن استفاده کردن کنند.

   مدت وقت زمانی که ازبرای ثبت نام طرح اینترنت مجانی قرار داده بودند، وقت کمی بود و درون همین مدت وقت کم نیز، بعضی از اپراتورها اختلال داشتند و کد تأیید ثبت نام درون سامانه هدیه اینترنت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ازبرای من و تعدادی از دوستانم ارسال نشد

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اختلال پیش آمده انتظار داریم تا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع را پیگیری کند تا ما خبرنگاران جامانده از ثبت نام هم از این هدیه بهره مند شویم. به چه دلیل که اصول کار ما به اینترنت وابسته هست.

ازبرای پیگیری این موضوع با سید جمال هادیان طبایی  رئیس مرکز رابطه ها عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت وگو کردیم.

قول پیگیری تمدید مهلت ثبت نام

سید جمال هادیان طبایی  رئیس مرکز رابطه ها عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درون گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهار کرد: همه خبرنگارانی که درون سامانه هدیه اینترنت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ثبت نام کردند، هدیه یک ساله اینترنت را دریافت می کنند و جای نگرانی نیست.

وی افزود: تعدادی از خبرنگاران که از ایرانسل استفاده کردن می کنند، ازبرای پیامک تایید و فعالسازی با مشکلاتی مواجه شدند که این موضوع درون حال پیگیری هست و جای نگرانی نیست.

 رئیس مرکز رابطه ها عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  درون ادامه تصریح کرد: موضوع تمدید مهلت ثبت نام اینترنت هدیه به خبرنگاران را با توجه به درخواستهای مکرر اهالی رسانه پیگیری می کنم.

وی درون آخر خاطرنشان کرد: تلاش خود را ازبرای پیگیری این موضوع انجام می دهیم.

با توجه به آنچه مطرح شد، مشکلات دریافت هدیه یک ساله اینترنت درون حال تحقیق هست و خبرگزاری فارس تا حل کامل مشکل خبرنگاران این موضوع را پیگیری می‌کند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *