ولایتی : مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ایران هست

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، علی اکبر  ولایتی درون همایش بزرگ «من هم یک سپاهی‌ام» که درون واکنش به کار خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز درون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور درون این همایش، گفت: ازبرای بنده توفیقی هست که درون خدمت شما بزرگواران و همکاران گرامی، اساتید، فرماندهان سپاه و مسئولان بسیج هستم تا بگوییم ما هم یک سپاهی هستیم.

ولایتی با اشاره به بیانیه گذشته خود درون حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: چند روز پیش درون بیانیه‌ای عرض کردم که به عنوان یک عضو کوچک بسیج اساتید، یک سپاهی هستم، بنابراین درصورتیکه آمریکایی‌ها می‌خواهند بگویند سپاه تروریست هست، ما به عنوان سپاهی می‌گوییم که شما مبدأ تروریست هستید و این پاسخی هست که آمریکایی ها درون این مدت وقت از همه مردم ایران با هر تفکری شنیدند که همگی سپاهی هستند.

وی خاطرنشان کرد: درصورتیکه قرار بود که طرحی داشته باشیم که نشان دهیم سپاه عصاره فضائل ملت هست، جز این عمل نمی‌شد و چنین نتیجه‌ای به دست نمی‌آمد. آمریکایی‌ها با این کار خود، کار ما را آسان کردند تا نشان دهیم سپاه عصاره فضیلت‌های ملت هست. براساس قانون اساسی، سپاه پاسداران مدافع انقلاب هست و ازبرای دفاع از انقلاب اسلامی به وجود آمده و یکی از رموز موفقیت انقلاب، وجود این رکن رکین درون جمهوری اسلامی ایران هست.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دلایل آمریکا ازبرای تحریم سپاه پاسداران، تصریح کرد: بنای آمریکا به طور خاص و غربی‌ها به طور عام این هست که کشورهای اسلامی را یا تضعیف و یا تجزیه کنند.

 ولایتی با اشاره به برنامه های آمریکا و دولت های غربی ازبرای سوریه، گفت: برنامه‌ای که درون افغانستان و لیبی پیاده شد، قرار بود درون سوریه هم اجرا شود، ولی چه عاملی جز اینکه جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی دولت سوریه درون آن کشور حضور یافت، سبب شد که موفق نشوند؟ سپاه پاسداران، تبلور حضور ایران درون سوریه بود و طی چهار سال تنها ایران درون کنار سوریه قرار داشت و پس از آن، زمانی که کشورهای دیگر دیدند که حکومت سوریه پابرجاست، به کمک این کشور آمدند و درون دیگر کشورها مانند عراق، لبنان و … هم با ایستادگی ملت مظلوم منطقه و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران شکست خوردند و حتی رئیس‌جمهور هرزه‌گوی آمریکا عنوان کرد که هفت تریلیون دلار درون منطقه خرج کردند، ولی چیزی به دست نیاوردند.

 ولایتی ادامه داد: با توجه به موفقیت های سپاه درون منطقه، آمریکایی ها به جایی رسیدند که باطن خود را بروز دهند و بگویند که سپاه پاسداران تحریم می شود به این دلیل که تروریست هست. این موضوع عادت شناخته‌شده و سلاح مصرف‌شده و تاریخ گذشته غرب هست که هرکس که با آنها مخالف باشد، تروریست خوانده می شود و هر کشوری که به حرف آنها گوش ندهد، آن را مخالف حقوق بشر معرفی می کنند.

وی افزود: ایران یک ابرقدرت بالقوه هست و نماد آن هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هست. آحاد مردم ایران هرکدام یک سپاهی بالقوه هستند و روز حادثه سلاح به دست می گیرند و بنابراین مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ایران هست.

وی تصریح کرد: بعضی از رسانه‌های خارجی که طرفدار غرب هستند، رئیس‌جمهور بی‌عقل آمریکا را شماتت می کردند که به چه دلیل علیه سپاه دست به چنین اقدامی زده و سبب شده از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان گرفته تا عام و خاص ایران دوشادوش هم از سپاه حمایت کنند و روزنامه های داخلی با گرایش های مختلف درون صف حمایت از سپاه قرار گرفتند. این کار آمریکا به نفع سپاه پاسداران تمام شد و این کار آمریکا مصداق بارز حدیث امام سجاد (ع) که فرمودند «الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء» هست.

 ولایتی با اشاره به علل تحریم سپاه توسط آمریکا، اظهار داشت: دلیل اینکه آمریکا سپاه پاسداران را تروریست عنوان کرد، این هست که ایران بنای یک همکاری واقعی منطقه‌ای را با کشورهای اصلی منطقه گذاشته و ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین یک جبهه مقاومت تشکیل داده‌اند و هرجا مشکلی پیش می آید، به عنوان ید واحد عمل می کنند. این درون حالی هست که هیچ یک از همکاری های میان‌المللی چنین قوتی ندارد.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های منطقه را مبتنی بر همکاری و همیاری ملت‌های منطقه و کشورهایی که حکومت آن نماینده ملت آن هست، بنا نهاده هست، به همین دلیل زمانی که آمریکا کشورها را تهدید کرد که درصورتیکه سپاه را تحریم نکنند، با آنها برخورد می کند، رئیس‌جمهور و دیگر مسئولان عراقی عنوان کردند که از این تحریم‌ها تبعیت نمی‌کنند. این نتیجه کاری هست که جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه پاسداران درون منطقه انجام داد و توانست مقابل سقوط بغداد، دمشق و بیروت را بگیرد.

وی با بیان اینکه عدم سقوط بغداد و دمشق درون مرحله اول با مشارکت مردم این کشورها و درون مرحله پس با حمایت ایران محقق شد، گفت: درصورتیکه کمک ایران به مجاهدان عراقی نبود، معلوم نبود چه سرنوشتی ازبرای بغداد رقم می خورد. امیدواریم درون آینده دیگر کشورهای اسلامی هم به همکاری واقعی میان کشورهای اسلامی که هسته اصلی امت اسلامی خواهد بود، بپیوندند و دامنه این همکاری هر روز گسترده‌تر شود.

رئیس هیأت مؤسس و دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: واقعیت این هست که آنها کاری کردند که درون آخر به نفع ایران و انجسام ملی هست و حمایت عامه مردم از سپاه و سیل ویرانگری که موجب شد مردم از همه اقشار مانند دوران جنگ تحمیلی دوشادوش یکدیگر قرار گیرند، سبب می‌شود آمریکایی‌ها که درون اتاق شیشه‌ای خود نشسته‌اند و به بیرون سنگ پرتاب می‌کنند، بدانند که درصورتیکه یک سنگ بزنند، ده سنگ خواهند خورد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *