هشدار: کودکان این زنان دچار اختلال شخصیت می‌شوند

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک تحقیق تازه به خوبی نشان می‌دهد زنانی که درون دوران بارداری دچار استرس می‌شوند، ۱۰ برابر بیشتر احتمال دارد فرزندان دارای اختلال شخصیتی داشته باشند.

این پژوهش که توسط محققان انگلیسی صورت گرفته ازبرای نخستین دفعه ارتباط میان استرس درون دوره بارداری و تولد فرزندان دچار اختلال شخصیت را نشان داده هست. 

آمار بیانگر آن هست که از ۲۰ نفر درون انگلیس یک نفر دچار اختلال شخصیت هست و نتیجه این تحقیق تازه بیانگر ان هست که استرس درون دوره بارداری به میزان قابل توجهی بر این موضوع تأثیر می‌گذارد. 

محققان دانشگاه ایرلند تأکید می‌کنند، کودکانی که مادرانشان درون دوران بارداری استرس شدید دارند، درون سن ۳۰ سالگی بیشتر از سایرین درون معرض خطر بروز مشکلات رفتاری هستند.

این تحقیق که درون مجله روانپزشکی انگلیس منتشر شده هست، نخستین پژوهشی هست که شواهدی از ارتباط میان استرس دوران بارداری و اختلالات شخصیتی ارائه می‌دهد.

کارشناسان معتقدند که این امر به این دلیل هست که استرس درون دوران بارداری بر نحوه رشد مغز نوزاد تأثیر می‌گذارد.

اختلالات شخصیتی طیف گسترده‌ای از مشکلات رفتاری هست که می‌تواند منجر به تفکر آشفته و پرخاشگری شود.

تیم تحقیقاتی انگلیس بیش از ۳ هزار و ۶۲۶ نفر را تحت تحقیق قرار دارند و دریافتند، استرس بر سلامت روان آنها درون بزرگسالی تأثیر می‌گذارد.

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *