نرم افزار انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا آسیب پذیر هست

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، بعضی از مقامات محلی درون ایالت های مختلف امریکا و از جمله درون پنسیلوانیا از به روزرسانی سیستم های برگزاری انتخابات آنلاین خود خبر داده اند. قرار هست این سیستم ها ازبرای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ مورد استفاده کردن قرار بگیرند. ولی درون مورد امنیت آنها تردید وجود دارد.

تا به امروز نزدیک به ۶۰ درصد از سیستم ها و ماشین های برگزاری انتخابات درون ایالت پنسیلوانیا به روز شده اند و ازبرای این کار ۱۴…۱۵ میلیون دلار از بودجه فدرال خرج شده هست. ولی بسیاری از سیستم های تازه از نسخه های قدیمی ویندوز استفاده کردن می کنند که درون برابر حملات هکری آسیب پذیر هست.

این مشکل تنها محدود به ایالت یادشده نیست و درون ۱۰ هزار حوزه انتخابیه درون سراسر آمریکا مشاهده شده هست. درون این حوزه ها از سیستم عامل ویندوز ۷ و نسخه های قدیمی تر ویندوز ازبرای رای گیری و تهیه گفته استفاده کردن می شود. این درون حالی هست که پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ از تاریخ ۱۴ ژانویه به آخر رسیده و لذا این شرکت ازبرای آن وصله های نرم افزاری عرضه نمی کند.

البته مایکروسافت وعده داده که وصله های امنیتی خود ازبرای ویندوز ۷ را تا سال ۲۰۲۳ عرضه کند، ولی این به معنای پشتیبانی همه جانبه از ویندوز ۷ نیست. محققان می گویند این امر نشان می دهد که دخالت دادن شرکت های خصوصی ازبرای ایمن سازی برگزاری انتخابات درون یک کشور چه تبعاتی می تواند داشته باشد. هم اکنون معلوم نیست آیا مایکروسافت قصد دارد ازبرای رفع نگرانی های موجود درون این زمینه تمهیدات خاصی اتخاذ کند یا خیر.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *