نخستین داروی ایرانی درمان فقر آهن بدون عارضه وارد بازار شد

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، امید رجبی، مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: کار تحقیقاتی ازبرای ساخت داروی آهن با ساختار یون، از سال ۱۳۸۵ شروع و درون سال ۱۳۸۹ فرمول ساخت آن نهایی شد.

وی با بیان اینکه داروی آهن فروتونیک مجوز سیب سلامت و کد ثبت فرآورده را از سازمان غذا و دارو اخذ کرده هست، گفت: تولید این داروی گیاهی آهن به طور رسمی درون تیر ماه سال ۱۳۹۷ درون یکی از شرکت‌های دارویی کشور شروع شد و اکنون درون سطح داروخانه‌های کشور موجود هست.

رجبی اظهار کرد: همه دارو‌های آهن درون شکل‌های مختلف از جمله شربت، قطره، کپسول بدون استثنا دارای مل و نمک هستند.

وی درمورد عملکرد آهن درون بدن تصریح کرد: بدن بر پایه یون طراحی شده هست و مولکول آهن را نمی‌شناسد از طرفی‌آهن مولکولی هست که دندان‌های بچه‌ها را سیاه و یبوست و اسهال ایجاد می‌کند و موجب اختلال درون عملکرد کبد می‌شود.

رجبی تصریح کرد: داروی درمان قطعی فقر آهن درون ایران به صورت صددرصد طبیعی با خواص منحصر به فرد و مطابق ساختار بدن انسان بر پایه یون طراحی و تولید شده هست.

وی افزود: فرمولاسیون نوین این دارو به درمان کم خونی فقر آهن منجر می‌شود و پس از مصرف آن بدن بیمار دیگر احتیاج به استفاده کردن از داروی کمکی ندارد، به چه دلیل که آهن موجود به دلیل یونی بودن ساختار آن به صورت کامل درون بدن جذب می‌شود و درون نتیجه آن عوارض کم خونی به طور کامل برطرف می شود.

رجبی ادامه داد: این دارو تنها یک مکمل ازبرای جبران کمبود آهن نیست بلکه بیش از ۱۲ ریز مغزی از جمله مقادیر بالای از ویتامین D و C، انواع کلسیم و منیزیم دارد و درون حقیقت یک مولتی ویتامین مینرال حاوی آهن هست.

وی گفت: نتایج مطالعات بالینی داروی درمان فقر آهن گیاهی با استناد خون‌سازی و تولید فاکتور‌های خونی از سوی پژوهش‌های مرکز بررسی ها پزشکی موکول دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیانگر درجه رضایتمندی بیماران هست، همچنین این دارو درون درمان کم خونی ناشی از فقر آهن درون بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی و پرتو درمانی و مبتلایان به بیماری مزمن نیز کاربرد دارد.

رجبی تاکید کرد: داروی گیاهی درمان فقر آهن با ساختار یونی کاملاً طبیعی هست و ساختار آن با دارو‌های موجود درون بازار تفاوت دارد و برخلاف مکمل‌های رایج از هیچ ماده شیمیایی، چون نمک‌های گلوکونات، فومارات، یا سولفات درون ترکیبات آن استفاده کردن نشده هست.

وی افزود: این داروی درمان فقر آهن حاوی عصاره آبی نوعی گیاه بومی فلات ایران شکر سرخ و طعم دهنده طبیعی هست و هیچ‌شکل عوارض جانبی ندارد و فاقد افزودنی‌ها و شیرین‌کننده‌های مصنوعی هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *