نابرابری پرداخت درون حقوق کارکنان سیاه‌پوست دانشگاه

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سایت «timeshighereducation»، تحقیق‌های صورت گرفته نشان می‌دهد، کارکنان سیاه‌پوست درون محیط‌های دانشگاهی انگلیس هزاران پوند کمتر از همتایان سفیدپوست خود حقوق دریافت می‌کنند. 

این پژوهش که توسط شورای مدیریت آموزشی دانشگاه‌ها صورت گرفته بیانگر آن هست که اقلیت‌های قومی نسبت به کارکنان سفیدپوست از معیارهای ناعادلانه رنج می‌برند. 

تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان داد، دانشمندان و کارکنان دانشگاه‌های انگلیس با همان سطح از تحصیلات، آموزش و تجربه حقوق‌های کمتری به نسبت سفیدپوستان دریافت می‌کنند. 

محققان شورای مدیریت آموزشی دانشگاه‌ها درون این مطالعه دریافتند، علاوه بر پرداخت نابرابر دستمزد، سیاه‌پوستان حدود ۳…۵ برابر کمتر از سفیدپوستان درون مشاغل سازمانی استخدام می‌شوند؛ این آمار ازبرای کارکنان زن سیاه‌پوست ۱۱ برابر کمتر از همتایان سفیدپوست خود هست.

با توجه به اینکه متوسط ​​حقوق سالانه یک کارمند سفیدپوست درون دانشگاه‌های انگلیس ۵۱ هزار و ۶۲۶ پوند هست، مردان و زنان سیاه‌پوست به ترتیب ۶ هزار ۸۶۹ پوند و ۶ هزار و ۱۵۵ پوند درون سال به دست می‌آورند. 

براساس داده‌های موجود، ۳۶۴ هزار کارمند درون دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی آموزشی انگلیس مشغول به کار هستند که حدود ۶۰ درصد آنها تبعه این کشور نیستند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *