مسیر اندازی مجتمع خدمت ها فناوری و آزمایشگاههای تخصصی درون دانشگاه امیرکبیر

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر،  رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه امیرکبیر گفت: برنامه داریم با کمک بانک صنعت و معدن مجتمع خدمت ها فناوری و آزمایشگاههای تخصصی درون این دانشگاه را مسیر اندازی کنیم.

علی نیک بخت رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه امیرکبیردر این خصوص گفت: مدیرعامل بانک صنعت و معدن به همراه اعضای هیات مدیره و مدیران مربوطه از برج فناوری دانشگاه بازدید کردند.

وی هدف از این بازدید را پیگیری موضوع استفاده کردن از تسهیلات مالی خارجی ازبرای تاسیس و تجهیز مجتمع خدمت ها فناوری و آزمایشگاهی دانشگاه عنوان کرد و ادامه داد: درون این جلسه همچنین توافقاتی صورت گرفت که از سوی بانک صنعت و معدن تسهیلات درون قالب وام به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر درون برج فناوری دانشگاه اختصاص یابد.

احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر درون مراسم بازدید مدیر عامل بانک صنعت و معدن  از برج فناوری دانشگاه  گفت: مرکز فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از مراکز کارآفرینی، رشد و هدایت شرکت های دانش بنیان تشکیل یافته و ضمن ترویج فرهنگ کارآفرینی درون سطح دانشگاه، تلاش می کند تا با شناسایی نخبگان و صید ایده های ناب و انجام حمایت های مادی و معنوی، مقدمات لازم ازبرای تبدیل آنها به شرکت دانش بنیان موفق را فراهم آورد.

معتمدی افزود: این مرکزهمچنین با ایجاد زیرساخت لازم به همراه پشتیبانی های مؤثر شرکت های دانش بنیان، آنها را درون جهت تجاری سازی موفق محصولات و خدماتشان یاری می نماید و بدین ترتیب هم دانشگاه و هم کارآفرینان از منافع مادی و معنوی دستاوردهای حاصل بهره مند می شوند.

حسین مهری رئیس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن نیز درون این مراسم  گفت: هدف بانک صنعت و معدن از گسترش همکاری با این مرکز حمایت ازتبدیل نوآوری ها و دستاوردهای علمی به فناوری ها و محصولات مورد احتیاج کشور هست درون واقع این مرکز اقدانات اثرگذاری درون قسمت های مختلف انجام داده و ارتباط بیشتر بانک با این مرکز علاون بر ایجاد ارتباط میان حوزه صنعت و دانشگاه می تواند موجب رشد و شکوفایی صنایع مختلف به خصوص صنایع دانش بنیان شود.

مهری ادامه داد: به عنوان یک بانک تخصصی، مسؤلیت اجتماعی ما حمایت از طرح های صنعتی، معدنی و دانشگاهی هست و بانک درون این قبیل پروژه ها باید حضور فعال داشته باشد این درون حالی هست که از ظرفیت های قانون بودجه سال جاری ازبرای حمایت از فالیت های دانشگاه امیر کبیر به عنوان یک دانشگاه تخصصی استفاده کردن خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ارتباط دادن شرکت های مستقر درون این مرکز به واحدهای تولیدی و ارائه مشاوره تخصصی به این صنایع از جمله اهدافی هست که این بانک درون سال جاری که سال رونق تولید و حمایت بیشتر از کارآفرینان هست، با جدیت دنبال می کند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *