مسوولان دولتی اعتقاد قلبی به کار پژوهشی ندارند

علی آهون منش رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیر انتفاعی درون گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه ازبرای مقوله پژوهش باید خرج کرد، گفت: پژوهش و کار تحقیقاتی زمانی شکل گرفته و پیشرفت می‌کند که مورد حمایت جدی قرار گیرد، متأسفانه به طور معمول مسوولان دولتی درون برنامه زمانی خود که با فروش نفت پول زیادی دارند به خرید تکنولوژی می پردازند و جوابشان ازبرای کار تحقیقاتی و پژوهشی پر خرج بودن آن هست.

* فعالیت پژوهشی باید به طور مستمر ادامه یابد

وی افزود: فعالیت پژوهشی و کار تحقیقاتی باید به طور مستمر و درون طول وقت ادامه یابد تا به نتایج مطلوب برسد به طوری که درصورتیکه از ۱۰۰ پروژه پژوهشی تنها یک مورد آن به نتیجه بیانجامد، می تواند تمام خرج های استفاده کردن شده ازبرای کار تحقیقاتی راجبران کند.

* مسوولان به کمک پژوهش باور ندارند

آهون منش ادامه داد: درون حال حاضر مسوولان بر این باور نیستند که پژوهش می تواند به عنوان پشتیبان به آنها درون حوزه‌های مختلف کمک کند.

* سازمان برنامه و بودجه کمتر از ۲ و نیم درصد ازبرای پژوهش می‌دهد

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیر انتفاعی گفت: از برنامه ۳ ، ۴ و ۵ توسعه قرار بود میان یک تا ۲ درصد از درآمد ملی ازبرای فعالیت های تحقیقاتی یا پژوهشی اختصاص یافته و خرج شود ولی متأسفانه اکنون مقدار پولی که سازمان برنامه و بودجه به این قسمت می دهد کمتر از ۲ و نیم درصد هست و مبالغ قانونی را نمی دهند و بودجه را درون محل های دیگری خرج می‌کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *