مردان بیشتر از زنان درون معرض برخورد صاعقه

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، طبق اطلاعات خدمت ها هواشناسی ملی آمریکا، اگرچه شانس برخورد رعد و برق درون طول زندگی یک فرد ۱ درون ۱۳۵۰۰ هست،‌ احتمال برخورد رعد و  برق و مرگ درون مردان بیشتر از زنان هست.

براساس گفته «اکوودر»، مردان خطرات و تهدیدات رعد و برق را درک نمی‌کنند و هنگامی که هوا مساعد نیست به کارهای عمومی خود می‌پردازند و کمتر پیش می‌آید که از کار خود دست بکشند و بدین شکل درون معرض اصابت رعد و برق قرار می‌گیرند.

آمارها نشان می‌دهد که فعالیت‌های سرگرم‌کننده و تمرینات ورزشی نیمی از حادثه‌های منجر به مرگ ناشی از اصابت رصد و برق را به خود اختصاص داده هست.

محققان دانشگاه ایندیانا معتقدند تفاوت میان دو جنس سبب اختلاف درون سیستم ریسک درون برابر پاداش می شود، سیستمی که ازبرای هزاران سال بخشی با اهمیت از شبکه بیولوژیکی انسان بوده هست. ارجحیت زنان درون این سیستم تحت حمایت قرار گرفتن و محافظت از کودکان هست ولی مردان درون مقابل ازبرای تحت تاثیر قرار دادن دیگران ترجیح می‌دهند خود را درون برابر پدیده‌هایی خطرناک از قبیل رعد و برق شجاع و قدرتمند نشان دهند.

این خصوصیت به ویژه درون میان مردان جوان صدق می کند چون بیشتر این افراد تلاش می کنند با نشان دادن خصوصیاتی مانند جذابیت، قدرتمندی و سلامتی دیگران را تحت تاثیر قرار دهند که این تلاش گاهی اوقات می تواند آماری ۸۲ درصدی از مرگ و میر ناشی از برخورد رعد و برق درون ایالات متحده را به ثبت برساند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *