مراسم تقدیر از سرباز کوچک امام(ره) برگزار می‌شود

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از رابطه ها عمومی جهاددانشگاهی، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و بعضی از نهادهای دانشگاه تهران نشست با مهدی طحانیان سرباز کوچک امام(ره) و تقدیر از وی یکشنبه ۲۸ بهمن از ساعت ۱۰ تا ۱۲ درون دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

آزاده سرافراز مهدی طحانیان کسی هست که درون سنین نوجوانی عازم جبهه های حق علیه باطل شده بود و با شجاعت ، حاضر جوابی‌ها و خنده‌هایش «عدنان خیرالله» وزیر دفاع صدام را درون دوران جنگ تحمیلی به تحیر وا داشت. علاوه بر این، ازبرای اینکه خبرنگار زن خارجی بتواند با وی مصاحبه کند وی را وادار به حفظ حجاب کرده هست.

پیرامون زندگی و خاطرات مهدی طحانیان که دانش آموخته رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران هست تا کنون دو اثر به چاپ رسیده هست، «تمام سیزده سالگی ام» و «سرباز کوچک امام(ره)».

درون کتاب سرباز کوچک امام (ره) که مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته هست ،خاطرات دوران اسارت مهدی طحانیان درون سنین نوجوانی درون زندان‌های رژیم بعث عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۹) روایت شده هست.

دربخشی از تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این کتاب آمده هست:
   سرگذشت این نوجوان شجاع و با هوش و صبور درون اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدس هست؛ خوب هست سست‌پیمان‌های مغلوب‌دنیا شده، نگاهی به امثال این نوشته صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *