محققان جوان ازبرای حمایت از رساله‌های دکتری دعوت شدند

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پنجمین فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد. منتشر شدن این فراخوان درون راستای استفاده کردن حداکثری از ظرفیت های بالقوه موجود درون کشور هست. همچنین این کار راهی هست تا مسیر انجام بررسی ها رساله های دکتری به درستی و بر اساس نیازها و اولویت های کشور انجام و هدایت شود.

بنابراین تمام دانشجویان مقطع دکتری از نخستین روز اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۸ مهلت ثبت نام درون این فراخوان را دارند. پس دانشجویان علاقمند به دریافت این حمایت پس از مطالعه دقیق آیین نامه، طرح های خود را درون سامانه طرح های پژوهشی صندوق ثبت نام کنند. نتایج نهایی نیز پس از تحقیق درون کمیته تخصصی عنوان می شود.

بر اساس این گفته، با منتشر شدن چهارمین فراخوان بیش از ۱۵۰ رساله دکتری مورد حمایت صندوق قرار گرفت و با دریافت این حمایت مسیر بررسی ها  محققان جوان هموار شد. علاوه بر این توانمندسازی دانشجویان  دکتری و تشویق آنها ازبرای انجام پژوهش های درون مرز دانش و اثر قسمت نیز می تواند از دیگر اثرات منتشر شدن این فراخوان باشد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *