محققان: این ورزش «مغز» را جوان نگه می‌دارد

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک تحقیق تازه به خوبی نشان می‌دهد ورزش‌های پیچیده مانند بدمینتون ازبرای حفظ عملکرد مغز افراد مناسب هستند، چون به تفکر بیش از دویدن احتیاج دارند.

محققان ژاپنی بدمینتون را با دویدن مقایسه کردند و دریافتند، بدمینتون عملکرد مغز را درون تست‌های شناختی بهبود می‌بخشد و این دقیقا همان چیزی هست که دویدن ازبرای سلامتی مغز به ارمغان نمی‌آورد.

طبق بررسی ها انجام شده، ورزش‌های پیچیده مانند بدمینتون ازبرای جوان نگه داشتن مغز، حفظ قدرت شناختی و رفع آلزایمر مفید هست. 

دانشمندان ژاپنی تأکید می‌کنند، بازیکن درون ورزش‌هایی مانند بدمینتون به تفکر، هماهنگی و سرعت عمل احتیاج دارد و تمام این موارد منجر به فعالیت بیشتر مغز می‌شود. 

درون حال حاضر شواهد محکمی وجود دارد که نشان می‌دهد ورزش‌های پیچیده دارای اثرات مثبتی بر مغز هستند و می‌توانند به جلوگیری از بیماری‌هایی مانند زوال عقل کمک کنند.

این تیم به سرپرستی شینجی تاکاهاشی درون دانشگاه توهوکو ژاپن تأکید می‌کنند، افراد به جای انتخاب دویدن‌های ساده دنبال ورزش‌هاس پیچیده بروند تا سلامت مغز خود را درون دوران میانسالی و سالمندی تضمین کنند. 

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *