محققان ایرانی یخچال پیشرفته نگهداری واکسن تولید کردند

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل رابطه ها عمومی وزارت علوم، فاسد شدن واکسن‌ها به دلیل ثابت نماندن دمای میان ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر درون یخچال‌های معمولی درون هنگام قطع برق، یکی از مشکلات مراکز بهداشت هست.

نگهداری واکسن درون دمای مناسب از تولید تا مصرف به قصد حفظ سلامت آن از اهمیت بسزایی برخوردار هست و ازبرای رسیدن به این با اهمیت ضرورت دارد تا درون هر کشور، نظامی از افراد و تجهیزات مناسب که بتواند واکسن را سالم و مؤثر به مصرف کننده برساند ایجاد شود.
پارسا دانش فر مدیر عامل شرکت دانش بنیان ایرانی اظهار داشت: یخچال پیشرفته نگهداری واکسن، پس از قطع برق می‌تواند دما را تا اندازه مجاز درون مدل‌های ایستاده تا شش ساعت و مدل‌های صندوقی تا دو شبانه روز نگهداری کند.
وی افزود: با ساخت این یخچال‌ها دیگر دغدغه و نگرانی از خراب شدن محصولاتی شامل واکسن، دارو و فراورده‌های خونی درون مراکز بهداشتی و درمانی وجود ندارد.
دانش فر خاطر نشان کرد: ارسال اطلاعات به موبایل کاربر و دارا بودن محافظ خودکار هنگام قطع برق از دیگر ویژگی‌های این یخچال پزشکی هست که دارو‌ها را درون مراکز بهداشتی ایمن نگه می‌دارد.
وی تصریح کرد: نمونه خارجی این دستگاه درون داخل کشور سه تا ۵ هزار دلار هست که توانستیم با بومی سازی و تولید این یخچال درون داخل کشور آن را با یک سوم قیمت درون بازار عرضه کنیم.
دانش فر گفت: با حمایت از این شرکت دانش بنیان درون تولید می‌توان سالانه از ورود ۲۲۰ دستگاه یخچال نگهداری فراورده‌های خونی، واکسن و دارو به ارزش ۳ میلیارد تومان جلوگیری کرد.
انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *