محصولات هوایی ساخت ایران با استانداردهای جهانی همگام می‌شود

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با هدف رونق تولید قطعات هوایی درون کشور و تامین نیازهای داخلی با کمک متخصصان ایرانی، استانداردسازی محصولات تولیدی را درون اولویت کاری خود قرار داده هست.

درون واقع استانداردسازی یک سازوکار بسیار با اهمیت و حیاتی ازبرای توسعه پایدار صنعت هوایی و هوانوردی محسوب می شود و اجرای این طرح می تواند رونق خوبی به کسب و کارهای فعال درون صنعت هوایی کشور دهد.

با توجه به داخلی‌سازی بعضی نیازمندی‌ها و محصولات مورد استفاده کردن درون صنعت هوایی و هوانوردی درون کشور، فرآیند استانداردسازی محصولات تولیدی منطبق با قوانین و استانداردهای جهانی، درون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کمک شرکت های دانش بنیان پیگیری می شود.

این استانداردسازی ها با دو قسمت «پروژه تولید و داخلی‌سازی دستگیره‌های صندلی هواپیما» و «پروژه تولید کرکره پنجره هواپیما» شروع می شود. البته اجرای این طرح احتیاج به زیرساخت های مشخصی چون «افزایش سرمایه گذاری های مطمئن درون این حوزه»، «ورود قسمت خصوصی و شرکت های دانش بنیان به این عرصه حساس و کاربردی» و «تسهیل اخذ گواهینامه های سازمانی و میان المللی» دارد.

همچنین «جلوگیری از واردات محصولات تولیدی به‌قصد تقویت تولید داخل» و «اهمیت برطرف کردن موانع تبادلات ارزی و ارزش افزوده قسمت دانش‌بنیان درون صنعت هوایی» نیز از دیگر موضوعاتی هست که باید ازبرای استانداردسازی محصولات هوایی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *