لگد زدن جنین درون رحم، راهی ازبرای درک حس لامسه

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محققان با اندازه‌گیری امواج مغزی نوزادان تازه متولد شده دریافتند که لگد زدن نوزادان احتمالا راهی ازبرای ترسیم و شروع درک نوزاد از بدنش هست. این مطالعه به پزشکان کمک می‌کند تا شیوه‌های بهتری را ازبرای مراقبت از نوزادان نارس ارائه کنند.

براساس گفته «نیواطلس»، این تحقیق با همکاری کالج دانشگاهی لندن و بیمارستان این دانشگاه انجام شد. درون این مطالعه ۱۹ نوزاد شرکت کردند و هرکدام از آنها با نوارهای مغزی مورد تحقیق قرار گرفته شدند.

سن بارداری تصحیح شده این نوزادان میان ۳۱ تا ۴۲ هفته بود. اساسا سن بارداری تصحیح شده ازبرای یک نوزاد نارس، ترکیبی از دوره سپری شده نوزاد درون رحم و مدت وقت وقت پس از تولد وی هست.

طبق این مطالعه، هربار که نوزاد به طور غیرارادی دست خود را حرکت می‌داد، الگویی از امواج مغزی به سرعت از نیمکره چپ مغز وی خارج می‌شد. این امواج ازبرای پردازش حس لامسه درون دست نوزاد هست. این مشاهدات نشان داد که این شکل حرکات طبیعی جنین درون مرحله سه ماهه سوم بارداری، ازبرای ایجاد درک حسی نوزاد انجام می‌شود.

این امواج درون نوزادان نارس بسیار قوی‌تری بود و آنها تمایل داشتند تا به طور معمول درون رحم نگهداری شوند. البته این فعالیت‌ها به تدریج و پس از کامل شدن سن بارداری به طور کامل متوقف می‌شوند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *