فناوری تازه انتقال فایل با سرعت بسیار بالا

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از آسین ایج، چند شرکت تجاری با همکاری هم فناوری جدیدی ازبرای انتقال فایل از طریق گوشی های هوشمند ابداع کرده اند که بسیار سریع تر از نرم افزارهایی مانند شیر ایت عمل می کند. با استفاده کردن از این فناوری سرعت انتقال فایل از یک گوشی به گوشی دیگر به رقم بی سابقه ۲۰ مگابیت درون ثانیه هم می رسد. این بدان معناست که با فناوری یادشده می توان یک فایل ۷۰۰ تا ۸۰۰ مگابایتی را درون عرض دو دقیقه جابجا کرد.

 

شرکت های چینی شیوآمی، اوپو و ویو با همکاری هم این خدمت ها را مسیر اندازی کرده اند و فعلا درون حال تحقیق آن ازبرای رفع نقص های احتمالی هستند. پس از نهایی سازی یک اپلیکیشن ازبرای بهره مندی از سرویس یادشده عرضه می شود تا کاربران از طریق آن قادر به تبادل تصویر و سند با کشیدن آنها یا تنها چند کلیک باشند.

استفاده کردن از اپلیکیشن یادشده مستلزم مصرف باتری زیاد یا داده اینترنت یا استفاده کردن از برنامه های ثالث نبوده و به تنها بلوتوث احتیاج دارد. شیوآمی از پیوستن دیگر شرکت ها به این جمع به قصد کاربرد فناوری مذکور استقبال کرده هست. انتظار می رود شرکت هایی مانند ردمی نیز به این جمع بپیوندند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *