فروش بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی

به گفته خبرنگار گروه علمی‌ و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری درون حاشیه افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی درون جمع خبرنگاران گفت: امروز نمایشگاه مشترک تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل با همکاری وزات علوم و وزارت
بهداشت فعالیت خود را شروع می کند، درون این نمایشگاه فناوری های ایرانی ازبرای ساخت آزمایشگاه ها عرضه می شود.

وی با بیان این که حدود ۹ هزار دستگاه های‌تک درون این نمایشگاه عرضه می‌شود، گفت: تا امروز نمایشگاهی با این وسعت درون ایران نداشته ایم‌. نکته با اهمیت جهت‌گیری فوق‌العاده‌ درون اقتصاد هست که از ابتدای این دولت به سمت اقتصاد دانش بنیان ایجاد شد و نتایج آن را امروز شاهد هستیم.  

ستاری گفت: سال گذشته فروش شرکت‌های دانش بنیان ایرانی بیش از ۶۰هزار میلیارد تومان بوده هست . همچنین تا آخر سال ۹۶ بیش از ۳۰۰ هزار شغل مستقل ازبرای افراد تحصیل‌کرده ایجاد شد.

وی با تاکید بر این که حوزه دانش‌بنیان حوزه‌ای هست که مردم درون زندگی روزمره اثرات تحول آن را شاهد هستند، گفت: فعالیت های حوزه فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی و دیگر حوزه‌ها از جمله این موارد هست.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: نیروی انسانی فوق‌العاده‌ای درون ایران وجود دارد. چنانچه بتوانیم این نیرو را به زندگی روزمره بکشانیم و شیرینی توسعه علومی چون نانو و بایو را درون زندگی روزمره خود شاهد باشیم، می‌توان امیدوار بود اتفاقی که منتظر آن هستیم رخ رهد.

وی بیان کرد: طی۱۰ سال گذشته ایران توانسته  از رتبه ۳۴ تولید کننده علم درون جهان به رتبه ۱۶ دست پیدا کند. پیش بینی می‌شود این رتبه امسال به ۱۵ برسد.  کما‌ اینکه درون حوزه‌هایی مانند علم نانو ایران با دارا بودن رتبه ۴ درون جهان پیشتاز هست. کشور ما درون حوزه‌های خاصی مانند بیوفناوری و سلول‌های بنیادی نیز به سرعت درون حال رشد هست.

ستاری افزود: نکته با اهمیت این هست که ما بهترین اکوسیستم استارتاپی منطقه را ایجاد کرده‌ایم. طی چند سال گذشته توانسته‌ایم محیطی درون حوزه استارتاپی کشور ایجاد کنیم که فعالان این عرصه بتوانند با ایده‌های نو خود زندگی مردم را تحت تاثیر قرار دهند. این کار را می‌توان تزریق شیرینی علم درون جامعه دانست.

وی با اشاره به این که آینده روشنی دیده می‌شود، گفت: ما درون ایران خواهان یک محیط کسب و کار نو  هستیم تا موجب رویش ایده‌های نو شود، قدمی که تا امروز به خوبی درون آن پیش رفته‌ایم.

انتهای پیام /

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *