فراوانی آهن با عفونت‌های پوستی مرتبط هست

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مطالعه جدیدی که نقش آهن را درون شرایط مختلفی از سلامتی تحقیق کرد، نشان داد که سطح بالای آهن ممکن هست منجر به افزایش خطر ابتلا به عفونت‌های باکتریایی پوست شود.

براساس گفته «مدیکال‌نیوزتودی»، سطوح بالایی از آهن ممکن هست با عفونت‌های پوستی از جمله «آبسه» مرتبط باشد.

آهن یک ماده معدنی ضروری هست. تمام سلول‌های انسان‌ها حاوی مقداری آهن هستند که حدود ۷۰ درصد از آن‌ها درون گلبول‌های قرمز خون حضور دارند.

آهن نقش کلیدی درون تولید هموگلوبین دارند. هموگلوبین پروتئین پیچیده‌ای هست که اکسیژن را از ریه‌ها به اندام‌های بدن منتقل می‌کند.

گفتنی هست؛ آهن به رفع خستگی، حفاظت از سیستم ایمنی، بهبود توان عضلانی و جلوگیری از کم‌خونی کمک می‌کند.

تحقیق تاثیر سطح آهن بر سلامتی

درون حال حاضر محققان درون مطالعات جدیدی درون پی تاثیر افزایش یا کاهش سطوح آهن بر روی سلامتی هستند. آنها از اطلاعات ژنتیکی و بالینی حدود ۵۰۰ هزار نفر استفاده کردن کردند تا نقش آهن را درون شرایط مختلفی از سلامتی تحقیق کنند.

اثرات منفی آهن بر سلامتی

مطالعات پیشین نشان داد که آهن ماده مغذی مهمی ازبرای رشد باکتری‌ها هست ولی این مطالعه جهانی از نخستین اطلاعات جمعیتی استفاده کردن کرد تا تحقیق‌های بیشتری را درون مورد ارتباط سطح بالای آهن و عفونت‌های باکتری پوست انجام دهد.

این مطالعه علاوه بر تایید توانایی آهن درون جلوگیری از کم‌خونی، عنوان کرد که سطوح بالای این ماده مغذی می‌تواند با خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی همراه باشد.

https://www…medicalnewstoday…com/articles/325593…php

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *