فارس من| مذاکره با رگولاتوری عراق ازبرای افزایش کیفیت آنتن دهی موبایل

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، هرساله با فرارسیدن محرم و شروع ایام سوگواری سالار شهیدان(ع)، عزاداران حسینی ازبرای حضور درون کربلای معلی، دست از پا نمی‌شناسند و به همین دلیل، هرسال، میلیون ها عاشق اباعبدالله(ع)، اربعین حسینی را درون کنار ضریح آن حضرت به سوگ می نشیدند…یکی از الزامات این مسافرت آنتن دهی مناسب و برقراری ارتباط تلفنی و اینترنتی آسان و با کیفیت هست که احتیاج به پوشش دهی مناسب اپراتورها دارد.

تعدادی از مخاطبان درون سامانه«فارس من » عنوان کردند:«یکی از مسائلی که اکثر زائران ایرانی به کربلا با آن مواجه هستند عدم پوشش دهی و یا ضعیف بودن آنتن دهی بخصوص درون موضوع اینترنت هست که علاوه بر ایجاد مشکل ارتباطی خرج‌های بسیاری را به زائران که اکثرا از اقشار ضعیف جامعه هستند تحمیل می‌کند.»

سید عباس کیایی یکی از موکب داران مسیر پیاده روی اربعین درون گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس اظهار کرد: طی این چند سال، خداوند به من این توفیق را داده که بتوانم درون مسیر پیاده روی کربلا، میزبان چند لحظه از حضور عزاداران سیدالشهدا (ع) باشم…درون این سال‌ها من و هم سنگرهایم تلاش کردیم تا هرسال نواقص موجود را شناسایی و برطرف کنیم.

انتقال مشکلات مردم از طریق موکب داران

وی تأکید کرد: ولی یکی از مشکلاتی که همواره وجود داشته و به دست ما نیز قابل حل نیست؛ مشکل آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت هست…البته درون مقایسه با سال های گذشته پوشش دهی تلفن همراه بهتر از قبل هست ولی بازهم مشکلات وجود دارد و مردم درون مواجهه با ما این درخواست را دارند که موضوع را به مسؤولان اطلاع دهیم.

کیایی خاطر نشان کرد: عزاداران امام حسین(ع)، بی هیچ خواسته و چشم داشتی و تنها به عشق سرورشان پا درون این مسیر می‌گذارند ولی به طور قطع مسؤولان باید ازبرای کمک به آنان و ایجاد یک حماسه بزرگ حسینی ، مسیر را با ارائه تسهیلاتی نظیر پوشش دهی مناسب تلفن همراه هموار کنند.

یکی از مشکلاتی که همواره وجود داشته و به دست ما نیز قابل حل نیست؛ مشکل آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت هست…البته درون مقایسه با سال های گذشته پوشش دهی تلفن همراه بهتر از قبل هست ولی بازهم مشکلات وجود دارد و مردم درون مواجهه با ما این درخواست را دارند که موضوع را به مسؤولان اطلاع دهیم.

 

 

 

 

تلاش ازبرای صفر شدن تعرفه مکالمه

درون همین راستا محمد جواد آذری جهرمی، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات از تلاش این وزارتخانه ازبرای صفر شدن تعرفه مکالمات میان ایران و عراق خبرداد.

جهرمی با بیان اینکه تهیه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی برعهده اپراتورهای عراقی هست، تصریح کرد: جلسه ای هفته آینده  با عراق خواهیم داشت تا بتوان تعرفه مکالمات ایران و عراق را صفر کرد.

 

وی ادامه داد:همچنین از  یک ماه پیش نیز درون سفری که وزیر عراقبه ایران داشت، استارت این مذاکرات زده شد و پیشنهاد  ما این موضوع بود که درون ایام منتهی به اربعین تعرفه مکالمات میان دو کشور صفر شود.

ویر ارتباطات و فناوری اطلاعات درون ادامه تأکید کرد: خوشبختانه از همان ابتدای امر، بازخوردهای مثبتی دریافت کردیم ولی باید مذاکرات تا نهایی شدن قطعی و به ثبت رسیدن ادامه پیدا کند.

پیش بینی می شود، امسال به دلیل تمهیدات و تسهیلات بیشتر ازبرای خروج زائران از ایران و مسافرت به کربلای معلی ، حجم زائران بیشتر هست و ما تمام تلاش خود را ازبرای افزایش کیفیت آنتن دهی تلفن های همراه انجام می دهیم.

 

 

 

 

 

افزایش سایت ازبرای آنتن دهی بهتر

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی درون گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، توضیح داد: پوشش دهی تلفن همراه درون داخل کشور به عهده ماست والبته  هرچه به  ایام اربعین نزدیک می شویم، تعداد سایت های مخابراتی را افزایش می دهیم تا بتوان آنتن دهی مناسبی را درون مناطق مرزی داشت.

 

وی اضافه کرد: پوشش دهی درون عراق به عهده رگولاتوری عراق هست ولی ازبرای افزایش کیفیت، ما مرتبا جلساتی را با رگولاتوری عراق برگزار می کنیم و مکاتبات لازم انجام شده هست.

فلاح جوشقانی تأکید کرد: پیش بینی می شود، امسال به دلیل تمهیدات و تسهیلات بیشتر ازبرای خروج زائران از ایران و مسافرت به کربلای معلی ، حجم زائران بیشتر هست و ما تمام تلاش خود را ازبرای افزایش کیفیت آنتن دهی تلفن های همراه انجام می دهیم.

طبق آنچه مطرح شد، انتظار می رود که امسال زائران کربلا مشکلات کمتری را درمورد آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت موبایل داشته باشند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *