فارس من| دانشگاه کمتر و بیشتر از حد مجاز آیین نامه اسکان‌ متاهلی، نمی‌تواند خوابگاه بدهد

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کاربران فارس من با ثبت سوژه «مشکلات دانشجویان متأهل کوی دانشگاه (خوابگاه جلال آل أحمد) تهران را حل کنید» لیستی از مشکلات ساکنان این خوابگاه تهیه کرده‌اند.

حسن به نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران درون گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درمورد موارد مطرح شده از سوی دانشجویان ساکن درون این خوابگاه‌،‌ توضیح داد.

* آیین نامه اسکان‌ متاهلی مانند قرارداد مستاجر و مالک هست

وی درون جواب به این گفته که علی‌رغم سنوات قانونی، به دانشجویان متاهل گفته می‌شود که مدت وقت اقامت به آخر رسیده و باید خوابگاه را ترک کنند، اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: دانشجویی که درون این باره گلایه دارد حتما خارج از قرارداد، اسکان دارد و بیش از حد مجاز ساکن بوده هست.

به گفته وی،‌ حد مجاز حضور سه سال هست و درون بعضی موارد ساکنانی که مدت وقت مجاز را سپری کرده‌‌اند خبرسازی‌ می‌کنند که بتوانند به سکونت درون خوابگاه ادامه دهند و برعکس آنچه که تظاهر می‌شود بعضی دانشجویان قصد سوء استفاده کردن را دارند.

وی گفت: آمادگی داریم که مورد هر دانشجویی که معتقد هست درون حقش ظلم شده و خارج از مقررات با وی برخورد شده را تحقیق کنیم و قطعا درمورد آن جواب قانع کننده وجود دارد.

به گفته به نژاد، طبق آیین نامه اسکان‌ متاهلی، دانشگاه مجاز نیست نه کمتر و نه بیشتر از مدت وقت مجاز آیین‌نامه به دانشجویان اسکان دهد؛ بنابراین درصورتیکه دانشگاه به دانشجویی بگوید تخلیه کند حتما دانشجو بیشتر از مدت وقت مجاز آیین‌نامه اسکان، حضور داشته و قرارداد اسکان آخر یافته هست.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران ادامه داد: این قرارداد مانند قرارداد مستاجر و صاحبخانه هست که تا زمانی قرارداد تمام نشده نمی‌توانیم به دانشجو بگوییم تخلیه کند.

* ترکیب شورای متاهلان

وی درون جواب به این گفته دانشجویان که ترکیب شورای متاهلی خواسته ساکنان را برآورده نمی‌کند، گفت: درصورتیکه به کسی اسکان ندهیم خواسته وی برآورده نمی‌شود و به هر کس اسکان دهیم خواسته‌اش برآورده می‌شود. 

به نژاد ادامه داد: اینکه این گلایه‌ها همواره مربوط به بعضی خوابگاه‌های خاص هست این سوال را ایجاد می‌کند که به چه دلیل دیگر خوابگاه‌ها این مشکلات را ندارند؟

* گیتی نصب نکرده‌ایم

معاون دانشجویی دانشگاه تهران درمورد نصب گیت، گفت: راستی‌آزمایی نصب گیت با مشاهده هست. خبرنگاران درون صورت تمایل می‌توانند از خوابگاه‌ها بازدید کنند و از نزدیک درون جریان مشکلات و واقعیت‌ها قرار بگیرند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *