فارس من| تخفیف دانشجویی بلیت قطار و اتوبوس توسط صندوق رفاه‌ پی‌گیری می‌شود

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، بعضی کاربران فارس با ثبت سوژه درون سامانه فارس من خواسته‌اند که قیمت بلیط اتوبوس های برون شهری ازبرای دانشجویان خوابگاهی با تخفیف به فروش برسد.

این کاربران نوشته‌اند: «دانشجویان زیادی درون شهر غیر بومی خود مشغول تحصیل هستند و مجبورند هرچند وقت یکبار به محل زندگی و خانواده خود برگردند. ولی تامین خرج بلیط وسایل حمل و نقل ازبرای درصد زیادی از دانشجویان با سختی انجام می گیرد و همین عامل سبب می شود عده ای از آن ها نتوانند به خانواده خود سر بزنند و این اتفاق سبب معضلات مختلف و زیادی شده هست که به راحتی قابل تحقیق و اثبات هست. با توجه به اینکه تعداد این دانشجویان زیاد هست خوب هست که نهادهای مرتبط درصد تخفیف مشخصی ازبرای دانشجویان خوابگاهی درنظر بگیرند که خود این موضوع هم رفع احتیاج صنفی دانشجویان و هم از نظر فرهنگی قابل تقدیر هست.»

خبرنگار فارس این موضوع را از مجتبی صدیقی معاون امور دانشجویی وزیر علوم، بررسی ها و فناوری پیگیری کرده هست.

* تخفیف بلیت را ازبرای هواپیما نه ولی ازبرای حمل‌ونقل جاده‌ای پیگیری می‌کنیم

مجتبی صدیقی درون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس،‌ اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: درون سطح دانشگاه‌ها صحبت‌هایی درون این باره مطرح شده که دانشجوها به طور مستقیم درون دانشگا‌ه این درخواست را مطرح و پیگیری کرده‌اند؛ البته این پیشنهاد به ما هم رسیده هست.

وی گفت: این پیشنهاد را به مسؤولان صندوق رفاه دانشجویان ارجاع داده‌ایم و خواستیم که با ناوگان حمل و نقل میان جاده‌ای صحبت کرده و نتیجه را درون حوزه مسیر‌آهن و حمل و نقل زمینی عنوان کنند.

معاون امور دانشجویی وزیر علوم، بررسی ها و فناوری خاطر نشان کرد: درون گذشته تخفیفی ازبرای نرخ بلیت هواپیما داشتیم که حذف شد، البته قیمت بلیت هواپیمایی طوری هست که شاید بسیاری از دانشجوها نتوانند آن را تامین کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *