غلامی: انجام بیش از ۵هزار قرارداد همکاری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با صنایع کشور

به گفته گروه علمی ودانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از  اداره کل رابطه ها عمومی وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، بررسی ها و فناوری درون آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» که صبح امروز درون محل دائمی نمایشگاه‌های میان المللی تهران برگزار شد، اظهار داشت: قریب به ۴میلیون دانشجو درون کشور داریم که باید به سمت رفع دقیق نیازمندی‌های کشور سوق داده شوند. مراکز علمی درون مراکز استان‌ها و بیشتر شهر‌های کشور و بیش از ۱۳ هزار کارگاه و آزمایشگاه دانشگاهی آمادگی دارند درون همه حوزه‌های تحقیقاتی به تولید و صنعت کمک کنند.

وی افزود: درون حال حاضر ۶ هزار واحد فناور درون ۴۳ پارک علم و فناوری کشور مستقر هستند که اکثر آن‌ها بر اساس شناخت و رفع احتیاج‌های تولید و صنعت شکل گرفته‌اند ودر همین راستا تولید تجهیرات پزشکی، طراحی و ساخت تجهیزات توربین‌های بادی، ماهواره ها، پهبادها و هواپیماهای بومی، انواع ربات‌های آموزشی و صنعتی، سامانه‌های راداری و پلتفرم خودرو درون راستای همکاری‌های صنعت و فناوری و بررسی ها درون دستور کار هستند.

 غلامی تصریح کرد: محدودیت‌های ایجاد شده ازبرای کشورمان درون واقع یک فرصت محسوب می‌شود که باید از این فرصت استفاده کردن کرد و درون این شرایط خاصی که بر کشور حاکم شده، باید تلاش کنیم تا نقاط ضعف‌مان را شناسایی کرده و هماهنگی‌های مشترک میان قسمت‌های علمی، پژوهشی و صنایع مختلف درون این زمینه را فراهم آوریم.

وزیر علوم با بیان اینکه پایش قرارداد‌های ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها ازبرای حصول ضعف‌ها و انجام حمایت‌ها را تحقیق می‌کنیم، گفت: مشارکت جدی مراکز علمی و فناوری درون رفع احتیاج‌های کشور درون حوزه رونق تولید و ساخت تولید را درون برنامه کاری خود داریم و افزایش انجام فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی را درون این راستا پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح افزایش مهارت دانشجویان منطبق با احتیاج‌های جامعه، گفت: طی دو سال گذشته تلاش دانشگاه‌ها درون جهت آشنایی دانشجو‌ها با احتیاج‌های جامعه و توانمندسازی آن‌ها بوده و درون همین راستا فرصت‌های مطالعاتی تازه ازبرای دانشجویان دکتری و اعضای هیئت علمی تازه درون راستای همکاری‌های وزارت علوم و وزارت صمت درون دست اجرا هست وهمچنین تشویق اعضای هیئت علمی جهت مشارکت درون طرح‌های صنعتی و پررنگ کردن نقش این عوامل درون ارتقا و ترفیع آنها نیزدر همین راستا هست.

غلامی درون ادامه گفت: این نمایشگاه درون راستای تعمیق و گسترش همکاری‌های وزارت علوم، بررسی ها و فناوری و وزارت صمت به عنوان متولی قسمت‌های بزرگی از اقتصاد کشور برگزار شده و لازم هست همه حوزه‌های تولید را درون تامین احتیاج‌های داخل و حضور درون بازار‌های جهانی سروسامان دهیم.

وی افزود: وزارت علوم و بررسی ها و فناوری به همراه همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور با افتخار درون خدمت صنعت، تولید و شکوفایی اقتصاد کشور هست؛ ما همچنین آمادگی داریم مراکز توسعه صنایع و r&dها را درون مراکز علمی و فناوری مستقر کنیم. ظرفیت پایانه‌های دانشجویی نیز ظرفیت خوبی ازبرای ورود به صنعت و تجارت و تولید هست که این امر درون جهت بهبود کسب و کار ضرورت دارد.

غلامی درون آخر گفت: تمام توان خود را ازبرای پویایی صنایع بزرگ به عنوان لوکوموتیو‌های اقتصاد کشور به کار خواهیم بست و با این کار، صنایع پایین‌دست نیز به مراتب پویا‌تر خواهند شد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *