شهریه بیشتر ازبرای دانشجویان خارج از عضو اتحادیه

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سایت «universityworldnews»، آموزش عالی فرانسه طی یک بیانیه تازه عنوان کرده هست که دانشجویان میان‌المللی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، باید شهریه بیشتری پرداخت کنند. 

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، عنوان کرد: از سال آینده تحصیلی دانشجویان خارجی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به این کشور مهاجرت می‌کنند، موظف به پرداخت شهریه بیشتر هستند.

درون حال حاضر، شهریه دانشگاه‌های فرانسه ازبرای همه دانشجویان یکسان هست. 

هم‌اکنون، همه دانشجویان ازبرای دکتری مبلغ ۳۸۰ یورو پرداخت می‌کنند که از سال آینده این نرخ ازبرای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا به مبلغ ۳ هزار و ۷۷۰ یورو تغییر خواهد کرد. 

نخست وزیر فرانسه عنوان کرد: دولت درون تلاش هست تعداد جذب دانشجویان میان‌المللی را تا سال ۲۰۲۷ به ۵۰۰ هزار نفر افزایش دهد؛ درون سال جاری تحصیلی ۳۲۴ هزار دانشجوی میان‌‌‌المللی درون دانشگاه‌های این  کشور مشغول به تحصیل هستند.

داده‌ها حاکی از آن هست، ۴۵ درصد دانشجویان خارجی درون فرانسه از آفریقا، ۱۹ درصد از اتحادیه اروپا، ۱۶ درصد از آسیا و اقیانوسیه، ۹ درصد از آمریکا و ۴ درصد از خاورمیانه هستند.

فیلیپ گفته هست: منطق پشت افزایش شهریه‌ها این هست که سرمایه گذاری بیشتری ازبرای بهبود امکانات و شرایط دانشجویان خارجی انجام شود؛ درون عین حال، سیستم دانشگاهی نیز اصلاح می شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *