شبکه پرداخت بلاک چین ویزا پس از سه سال نهایی شد

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نکست وب،  شرکت خدمت ها پرداخت اعتباری ویزا پس از سه سال تلاش سرانجام شبکه پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک چین خود را ازبرای استفاده کردن صاحبان مشاغل عملیاتی کرد.

ویزا نخستین دفعه درون اکتبر سال ۲۰۱۶ از برنامه های خود ازبرای مسیر اندازی یک شبکه پرداخت بلاک چین خبر داد. درون آن وقت عنوان شد که این شبکه درون ۳۰ کشور جهان مسیر اندازی می شود که این تعداد به سرعت به ۹۰ کشور افزایش می یابد.

هدف از مسیر اندازی این خدمت ها افزایش امنیت فعالیت های پولی نهادهای مالی عنوان شد تا سواستفاده از شبکه های بانکداری و دستکاری فرایندهای پرداخت آنلاین غیرممکن شود.

بر اساس عنوان ویزا دستیابی به این فناوری نقل و انتقالات پولی بانک ها را با امنیت و سرعت بیشتری ممکن می کند و سواستفاده و دستکاری هکرها را با دشواری بیشتری ممکن می کند. البته این شبکه خود یک بلاک چین نیست، بلکه از بعضی از ویژگی های این فناوری بهره می گیرد تا انتقال پول با امنیت بیشتری صورت بگیرد.

ویزا ازبرای مسیر اندازی این شبکه مبتنی بر بلاک چین با شرکت هایی همچون آی بی ام، آف آی اس و باتوم لاین همکاری کرده هست. گفتنی هست که بلاکچین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گفته هست و تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این هست که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می‌شوند و با استفاده کردن از رمزنگاری امکان حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا غیرممکن هست.

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *