شبکه ماهواره ای، اینترنت را درون جهان مجانی می کند

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، درصورتیکه چه امروزه دسترسی به اینترنت درون بسیاری از نقاط جهان کار ساده ای هست، ولی هم اکنون هم درون بعضی نقاط صعب العبور و دورافتاده جهان امکان استفاده کردن از این شبکه جهانی وجود ندارد.

 یک شرکت چینی به نام لینک شور، درون پی مسیر اندازی شبکه ای متشکل از ماهواره های مختلف هست تا آنها بتوانند به طور مجانی دسترسی به اینترنت را درون کل دنیا ممکن کنند.

انتظار می رود این شبکه تا سال ۲۰۲۶ مسیر اندازی شود. شبکه مذکور LinkSure Swarm Constellation نام خواهد گرفت و نخستین ماهواره مورد استفاده کردن درون این شبکه که هدایت آن را بر عهده خواهد داشت LinkSure-1 نام دارد و قرار هست از سال ۲۰۱۹ مورد استفاده کردن قرار بگیرد.

پس از آن تا سال ۲۰۲۰ ده ماهواره دیگر به همین قصد به فضا پرتاب می شود و درون آخر و درون مجموع ۲۷۲ ماهواره و مرکز پردازش داده درون این شبکه به کار گرفته شده و ظرف هشت سال آینده عملیاتی می شوند.

البته چینی ها تنها افرادی نیستند که به فکر مسیر اندازی چنین شبکه ای افتاده اند. شرکت آمریکایی اسپیس ایکس هم درون پی اجرای ایده ارائه خدمت ها اینترنت ماهواره ای هست تا امکانات مشابهی را درون دسترس علاقمندان قرار دهد.

شرکت چینی لینک شور به دلیل عرضه اپلیکیشنی به نام Wi-Fi Master Key نیز از شهرت برخوردار هست. این برنامه درون قاره آسیا محبوبیت زیادی دارد و هدف از طراحی آن ایمن سازی ارتباطات آنلاین کاربران درون وقت اتصال به شبکه های وای – فای هست.

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *