سند علم و فناوری استان بوشهر تدوین می‌شود

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از رابطه ها عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف، عبدالکریم گراوند از تدوین سند علم و فناوری استان بوشهر خبر داد و گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌‌های مهمی درون عرصه صنعت، علمی و فناوری هست که بر این اساس سند علم و فناوری استان بوشهر با مشارکت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان تدوین می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت و توانمندی بالای پژوهشی، علمی و فناوری درون جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: استفاده کردن از توان مشاوران داخلی درون عرصه تدوین سند علمی استان بوشهر امری با اهمیت و ضروری هست.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به محدوده زمانی درون تدوین سند علمی استان بوشهر بیان کرد: درون این سند گام‌های عملیاتی به خوبی معلوم و درون کارهای تحقیقاتی باید کار خوبی انجام شود.

گراوند با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا به برنامه توسعه‌ای مناسبی دست یابیم تصریح کرد: باید اختیارات محلی و منطقه‌ای وجود داشته باشد تا همه دستگاه‌ها پای کار بیایند و بتوان تصمیم‌گیری و مدیریت بهتری کرد.

وی با تاکید بر استفاده کردن از توان استادان دانشگاه‌ها و صاحب‌نظران استان بوشهر درون تدوین سند توسعه علم و فناوری استان بوشهر گفت: درون این راستا باید راهکارهای مناسبی با همکاری میان بخشی تدوین و استفاده کردن شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید متناسب با توانمندی، همکاری لازم درون زمینه تدوین سند داشته باشند افزود: افرادی که درون حوزه علمی فعالیت داشته‌اند درون تدوین سند علمی استان بوشهر بکارگیری شوند.

درون ادامه جلسه مهدی پاکزاد مدیر امور ستادهای دبیرخانه شورای عالی عتف ضمن ارایه اهداف این سند گفت: درون راستای توسعه علم و فناوری و با اهداف تدوین برش استانی برنامه عملیاتی علم، فناوری و نوآوری ازبرای استان‌های منتخب دارای اهداف متعددی از جمله کمک به شکل گیری و ارتقاء اثربخشی زیست بوم نوآوری استانی، برنامه محور کردن بودجه‌های تحقیقاتی استان، استفاده کردن از ظرفیت علم و فناوری ازبرای رفع چالش‌ها و مسائل استان، تقاضا محور کردن فعالیت‌های علم و فناورانه استان، هم افزایی استانی و ملی درون زمینه توسعه علم، فناوری و نوآوری، شناسایی احتیاج‌ها و اولویت‌ها و مسائل اساسی استان، تقسیم کار نهادی درون سطح استانی ازبرای رفع مسائل و نیازها، درگیر کردن دانشگاه‌های استان درون تدریس برنامه‌های علم، فناوری و نوآوری استان و توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های استانی درون توسعه علم، فناوری و نوآوری برنامه علم و فناوری می‌باشد.

وی همچنین اظهار داشت : برنامه عملیاتی علم، فناوری و نوآوری استانی به عنوان نقشه مسیر و مسیر حرکت فعالیت‌های علمی و فناورانه درون سطح استان بوده و سبب ایجاد هم افزایی میان اقدامات نهاد‌ها و کنشگران عرصه نوآوری شده و منجر به تسهیل درون ایجاد اکوسیستم نوآوری منطق‌های می شود.

شایان ذکر هست، طرح تدوین برنامه علم و فناوری درون استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، همدان، البرز، گیلان، بوشهر، اصفهان، قزوین، کردستان، آذربایجان شرقی و فارس درون دبیرخانه شورای عالی عتف درون حال انجام هست که این جلسه با حضور معاون استاندار و معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف درون استانداری استان فارس برگزار شده هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *