سرسبزی دانشگاه‌های کشور با استفاده کردن از آب‌های پسماند تامین می‌شود

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نادرقلی ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی درمورد اجرای این طرح اظهار کرد:  طرح سرسبز کردن دانشگاه ها و استفاده کردن از آب های متعارف و غیر متعارف درون محیط خوابگاهی و اداری دانشگاه ها از سوی این ستاد و با همکاری وزارت علوم درون ۵ دانشگاه کشور به صورت پایلوت اجرایی می شود. 

وی با اشاره به این موضوع که اجرای این طرح از طریق شرکت های دانش بنیان اجرا می شود، گفت: بر اساس توافقات انجام شده قرار هست تا این طرح به صورت پایلوت درون ۵ دانشگاه و با استفاده کردن بهینه از آب-های متعارف و غیر متعارف از جمله پساب ها، آب بارندگی باران و نیز مدیریت پسماندها درون دانشگاه ها انجام شود. 

ابراهیمی افزود: شرکت های دانش بنیان با ارائه یک بسته فناوری کاربردی باید بتوانند از آب های غیر متعارف و با مدیریت پسماندها فضای دانشگاه های مورد نظر از فرصت های موجود به صورت اقتصادی بهره‌برداری کنند .

دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح ستاد درون نظر دارد تا قسمت خصوصی را از طریق عرضه بسته فناوری منتفع کند و بدون تأمین اعتبار دولتی به صورت مستقیم آب مورد احتیاج فضای سبز داخل دانشگاه ها تأمین شود و با روش-های فناورانه پسماندها و آب های غیر متعارف نیز با مدیریت صحیح بهره وری شود . 

ابراهیمی همچنین ابراز کرد: درون حال حاضر طرح سرسبزی فضای دانشگاه ها درون ۵ دانشگاه گلستان، اراک، تربیت مدرس، بیرجند و ساری درون حال اجرا هست و درصورت تحقیق نتیجه اجرا و رضایت از آن درون سایر دانشگاه های کشور این طرح اجرایی می شود. 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *