رونمایی از سیستم رانندگی خودران هوش مصنوعی

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، یک شرکت هلندی ارائه دهنده خدمت ها جی پی اس به نام تام تام با همکاری شرکت ژاپنی دنسو که درون زمینه تولید انواع اتومبیل فعالیت می کند، سیستم رانندگی خودران تازه ای را ابداع کرده که شناسایی سریع اشیا درون محیط اطراف و برنامه ریزی ازبرای مسیریابی مطمئن را از محلی به محل دیگر ممکن می کند.

این سیستم به خصوص ازبرای رانندگی سریع و ایمن درون بزرگراه ها مناسب هست و تقویت سیستم نقشه خوانی آن کاربرد سیستم مذکور درون جاده‌های شهری را نیز تسهیل خواهد کرد.

یکی از اجزای این سیستم نقشه ای دقیق هست که با استفاده کردن از حسگرهای درون خودرو و انواع دوربین‌ها و رادارها مسیریابی و شناسایی محیط اطراف را تسهیل می کند و سفری ایمن و مطمئن را ممکن می‌کند.

حسگرهای این سیستم اطلاعات مورد احتیاج را از محیط اطراف جمع آوری می‌کنند و سپس با پردازش این اطلاعات آنها را ازبرای سیستم نقشه خوانی تام تام ارسال می‌کنند تا اطلاعات محیطی به صورت آنی به روز شود. قرار هست اطلاعات بیشتر درون مورد این سیستم درون نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۹ درون دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *