روش هایی ازبرای درمان طبیعی افسردگی

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با نزدیک شدن به ماه‌های سرد سال، شاهد افزایش تعداد افراد بی‌حوصله هستیم که دچار افسردگی فصلی هستند. از همین رو مطب روانپزشکان پر از بیماران بی‌حالی می‌شود که از زندگی‌شان شکایت دارند.

براساس گفته «ساینس آلرت»، از آنجایی که مصرف داروهای ضد افسردگی دارای عوارض خاصی هستند پس به جای آنکه به قرص‌های متعدد ضد افسردگی روی بیاورید بهتر هست چند درمان طبیعی که درون زیر آمده با دقت مطالعه و بدون درمان دارویی افسردگی خود را درمان کنید.

ورزش

درون سال ۲۰۰۷ محققان مرکز پزشکی دانشگاه «دوک» درون کارولینای شمالی، به طور اتفاقی ۳۰ دقیقه قدم زدن یا دویدن آهسته را به مدت وقت سه دفعه درون هفته ازبرای بیماران افسرده خود تجویز کردند و همراه با آن داروهای بی‌اثری را نیز به آنها دادند که درون نتیجه معلوم شد که ورزش موثرتر از قرص‌ها بود.

همچنین درون تحقیق‌های سال ۲۰۱۶ درمورد این موضوع تاکید کرد که ورزش یک درمان موثر و مجانی ازبرای افسردگی هست.

نوردرمانی

نور ضد افسردگی هست و ازبرای همه شما اتفاق افتاده که گردش درون یک روز روش و آفتابی چه تاثیر مثبتی بر خلق و خوی شما می گذارد. درون این روش از بیمار خواسته می شود تا خود را درون معرض نور شدید قرار دهد. این روش سی دقیقه تا یک ساعت و آن هم درون ابتدای صبح را شامل می شود.

تاثیر این روش درون مواردی از داروهای ضد افسرگی بیشتر بوده و درون عین حال هیچ عوارضی را به همراه ندارد. البته درون این خصوص نباید تنها به منبع نور مصنوعی متوسل شد و قرار گرفتن درون معرض نور خورشید هم می تواند نتایج مشابهی را به همراه داشته باشد.

سالم بخورید

یکی از دلایل ثابتی که سبب می‌شود تا افراد نسبت به بیماری خود آگاه شوند، غذاخوردن عصبی و اضافه‌وزن ناشی از آن هست. شما می‌دانید که هیچ رژیم غذایی معجزه‌آسایی ازبرای درمان افسردگی وجود ندارد، ولی بیمار چنین علمی ندارد. بیمار باید جلوی غذاخوردن عصبی خود را بگیرد.

طبق تازه‌ترین بررسی ها، شواهدی وجود دارد که غذاهای با امگا ۳ بسیار، شبیه به ماهی سالمون (ماهی آزاد) یا تون، و غذاهایی با اسید فولیک، شبیه به اسفناج یا آووکادو، به کاهش افسردگی کمک می‌کنند.

شاد باشید

فراموش نکنید کسی که شاد بودن را فراموش کرده هست افسرده می‌شود، بنابراین باید به بیمار کمک کرد تا احساس سرزندگی‌اش را با استفاده کردن از فعالیت‌های مفرح به دست بیاورد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *