دانشجویان پزشکی این دانشگاه شهریه پرداخت نمی‌کنند

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از «topuniversities»، براساس یک بیانیه که به تازگی از سوی دانشکده پزشکی نیویورک منتشر شده، دانشجویان این دانشگاه فارغ از جنسیت و توان مالی مجانی تحصیل می‌کنند و هیچ شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک یکی از دانشکده‌های دانشگاه نیویورک هست که درون سال ۱۸۴۱ پایه‌گذاری شده و یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشکده‌های پزشکی ایالات متحده هست.

تحصیل درون رشته پزشکی این دانشکده یکی از بهترین گزینه‌ها درون ایالات متحده هست.

درون سال ۲۰۱۰، تعداد ۷۲۴۱ درخواست ازبرای پذیرش این دانشگاه ثبت‌ شدکه از این میان ۹۵۶ نفر مورد مصاحبه قرار گرفتند و نهایتاً ۱۶۲ نفر به عنوان دانشجوی پزشکی انتخاب شدند.

تیم مدیرتی دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک عنوان کرده‌اند: این قانون تازه شامل حال دانشجویان میان‌المللی نیز می‌شود و بدون درون نظر گرفتن شایستگی و احتیاج مالی پذیرفته شدگان نهایی از پرداخت شهریه معاف هستند.

آمارها حاکی از آن هست که درون حال حاضر ۴۴۳ دانشجو درون این دانشکده مشغول به تحصیل هستند و خرج دوره آموزشی آنها درون هر سال ازبرای هر نفر حدود ۵۵ هزار دلار هست. 

رابرت گروسمن، معاون دانشکده پزشکی و مدیر عامل مرکز پزشکی نیویورک لانگون می‌گوید: «این تصمیم، یک ضرورت اخلاقی را باید مورد توجه قرار دهد، جوانانی که خواهان پزشک شدن هستند را مدیریت کند تا بودجه‌ای که صرف آنها می‌شود بیهوده نباشد».

پزشکی به عنوان یکی از گران‌ترین دوره های تحصیلی شناخته شده هست.

درون زیر تصویری از جلسه معافیت دانشجویان از پرداخت شهریه را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *