دانشجویان نخبه عشایری را دریابید/ ۲ هزار عشایر عضو هیئت علمی دانشگاه‌های کشور هستند

نصرت‌الله سیف رئیس سازمان بسیج عشایری کشور درون گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس از وجود دو هزار عشایر عضو هیئت علمی درون دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت:  جمعیت عشایری کشور بیش از ۲ هزار عضو هیئت علمی دارد که این خود به تنهایی نشان  می‌دهد که عشایر تاکنون درون تولید علم  موفق بوده و نقش محوری دارند.

سیف با اشاره به توان و ظرفیت بالای قشر جوان عشایر افزود: ما درون میان قشر عشایر کشور دارای نخبگان بسیاری هستیم که درون زمینه‌های مختلف صنعت می‌توانند به عنوان بازوان و محرک‌های اساسی پیشرفت کشور تاثیر بگذارند، این موضوع درون حالی هست که عشایر درون موقعیت‌های  صعب العبور و مرزی حضور دارند.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور اضافه کرد: ما درون بسیج عشایر تا جایی که بتوانیم  از تخصص، توانمندی و مشارکت آنها درون زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی و اجرایی بر قالب سیاست‌های بسیج بهره می بریم، البته باید به این نکته اشاره کرد که عشایر کشور دارای کارکردهای اقتصادی و دفاعی هستند.

وی خاطر نشان کرد: عشایر نزدیک به ۲ درصد جمعیت کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند و همچنان با توجه به همه دشواری‌هایی که درون ساختار نوع زندگی این قشر از جامعه وجود دارد همه ساله شاهد رشد علمی عشایر هستیم که درون این رابطه از دستگاه‌های مختلف اجرایی و مراکز علمی می‌خواهم از پتانسیل عشایر استفاده کردن کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *