خبرهای خوش آخر سالی ازبرای دانشجویان

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با توجه به اینکه آخر هفته آینده شروع سال نوی شمسی هست کلاس‌های دانشگاه‌ها به طور رسمی درون این هفته آخر یافته و شاید این هفته را بتوان سال ۹۷ ازبرای دانشگاه‌ها دانست.

دانشجویان کشورمان درون این هفته چند خبر خوش از مسؤولان شنیدند و با خبرهای خوشی به استقبال بهار رفتند.

یکی از این خبرهای خوش، بخشش جریمه مالی تاخیر دفاع آخر نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد هست.

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد با عنوان این خبر گفت: تصمیم اتخاذ شده ازبرای دانشجویان درون سال آینده تحصیلی این هست که درصورتیکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دلیل دفاع نکردن از آخر نامه دچار وقفه تحصیلی شده باشند، جریمه‌های مالی آنها بخشیده می شود، همچنین سرانه وام دانشجویی درون دانشگاه آزاد به یک و نیم میلیون تومان درون واحدها افزایش می‌یابد.

طهرانچی اضافه کرد: بعضی از دانشجویان به دلیل عدم دفاع از آخر نامه، باید بخشی از شهریه‌های ثابت را پرداخت می‌کردند که به دلیل این موضوع به دانشگاه مراجعه نمی‌کردند که درون این رابطه باید بگویم جریمه‌های مالی این افراد درون سال آینده تحصیلی بخشیده می شود از طرفی میزان جریمه‌های این دانشجویان حدود هزار و دویست میلیارد تومان بود که این جریمه‌ها از سوی دانشگاه بخشیده شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دانشجویان تنها با پرداخت خرج ترمی که واحد آخر‌نامه را می‌خواهند اخذ کنند می‌توانند درس خود را به آخر برسانند، همچنین کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز درون سال آینده  میزان ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق که مجلس شورای اسلامی عنوان کرده، اجرایی می شود.

وی افزود: همچنین طی هفته‌های گذشته موضوع بودجه دانشگاه به صورت مستمر تحقیق و درون این خصوص جلسه هیئت امنای دانشگاه برگزار شد، ازبرای دوره مالی ۵ ماهه تصمیم گرفتیم که سپرده‌های دانشگاه نزد بانک‌ها به عنوان پشتوانه درون بانک‌های قرض‌الحسنه قرار گیرد و بر اساس آن تسهیلات قرض الحسنه ازبرای سرانه وام دانشجویی دریافت شود.

* خوابگاه‌های دانشجویی ازبرای مجرد‌‌ها تا ۲۷ اسفند و ازبرای متاهلین درطول نوروز قابل استفاده کردن هست

همچنین حسن به‌نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به تعطیلات آخر سال درمورد وضعیت خوابگاه های دانشجویی ازبرای استفاده کردن از دانشجویان گفت: براساس تقویم آموزشی نیمسال دوم دانشگاه تهران،دانشجویان خوابگاهی می توانند تا روز ۲۷ اسفند از خوابگاه و خدمت ها دانشگاه استفاده کردن کنند.

وی درمورد شرایط استفاده کردن دانشجویان متاهل از خوابگاه دانشگاه تهران افزود: دانشجویانی متاهل می توانند همانند گذشته از خدمت ها دانشگاهی و خوابگاه دانشجویی درون ایام تعطیلات نوروزی استفاده کردن کنند.

* رونمایی از برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری

مراسم رونمایی از برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری درون مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان نیز هفته گذشته برگزار شد.

درون این مراسم که با حضور غلامی وزیر علوم، بررسی ها و فناوری، ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و الیاسی، جهانگرد و کشمیری از اعضای هیات عامل این صندوق برگزار شد، همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق پژوهش و فناوری به صورت رسمی شروع شد. 

درون راستای اجرای این برنامه، تاکنون ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری درون حدود هزار میلیارد تومان از طریق صندوق نوآوری  شکوفایی تامین مالی شدند که بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به شکل تسهیلات و ۷۵۰ میلیارد تومان نیز به عنوان خط اعتباری درون اختیار صندوق‌های پژوهش و فناوری قرار خواهد گرفت.

درون این مراسم، قرارداد همکاری با ۹ صندوق‌ پژوهش و فناوری شامل اصفهان، صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم، صندوق توسعه فناوری نوین، صندوق پژوهش و فناوری تجهیزات پزشکی، صندوق پژوهش و فناوری خراسان، صندوق پژوهش و فناوری برق و انرژی، صندوق توسعه صادرات دانشگاه شریف و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اهدا شد. 

همچنین درون آخر مراسم، یادبود مراسم توسط غلامی، ستاری و وحدت امضا شد.

* سرپرست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور منصوب شد

با حکم سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، علیرضا دلیری به عنوان سرپرست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور منصوب شد.

* مسابقه دانشگاه بدون زباله برگزار شد

براى نخستین دفعه درون ایران مسابقه دانشگاه بدون زباله ۲۲ اسفندماه درون دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

  این مسابقه به همت دفتر توسعه پایدار، شورای مدیریت سبز و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درون راستاى فرهنگ سازى تفکیک زباله از مبدا و درون نتیجه جلوگیرى از هدر رفتن منبع ها طبیعى زمین که یک معضل جهانى هست، برگزار شد.

* دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و بررسی ها و دانشگاه دمشق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم نامه‌ همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و بررسی ها و دانشگاه دمشق با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و وزیر آموزش عالی سوریه به امضا رسید.

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درون رأس هیات دانشگاهی متشکل از حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر،  محسن نفر معاون علوم پزشکی، رضا مسعودی سرپرست واحد علوم و بررسی ها و  بهروز طهماسب کاظمی مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست، رابطه ها عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی به دمشق پایتخت سوریه مسافرت کرد.

درون جریان این مسافرت ۲ روزه، ضمن مذاکرات فشرده و راهبردی، تفاهم‌نامه ‌همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و بررسی ها و دانشگاه دمشق با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و بسام بشیر ابراهیم وزیر آموزش عالی سوریه به امضا رسید.

 طهرانچی درون این مسافرت فشرده کاری با وزیر آموزش عالی، معاونان وی و محمدماهر قباقیبی رئیس دانشگاه دمشق ملاقات و گفت‌وگو و از دانشکده دندانپزشکی، علوم انسانی و هنر و قسمت‌های مختلف دانشگاه دمشق بازدید کرد

* شروع نام‌نویسی پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۹۸

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: ثبت‌نام و انتخاب رشته ازبرای پذیرش دانشجو درون رشته‌های تحصیلی که پذیرش آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی یا به عبارت دیگر معدل کتبی دیپلم درون آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ صورت می‌گیرد، از دوشنبه ۲۰ اسفند ماه ۹۷، از طریق سایت سازمان سنجش و آ‌موزش کشور شروع و درون روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه ۱۳۹۸ آخر می‌پذیرد.

وی افزود: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش رشته‌های مذکور نیز از تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته و لذا همه داوطلبان متقاضی می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج درون دفترچه راهنمای مربوط به پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی یا معدل کتبی دیپلم درون دانشگاه‌ها و موسسات عالی ذیربط به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل به روش اینترنتی کار کنند.

توکلی ادامه داد: ضمنا فهرست کدرشته محل‌های تحصیلی مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش درون آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی یا معدل کتبی دیپلم صورت می‌گیرد متعاقبا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع‌رسانی می شود.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بعضی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پس از منتشر شدن دفترچه راهنمای ثبت‌نام درون ۱۷ بهمن ماه ۹۷ ظرفیت‌های تازه یا اصلاحاتی را به سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرده‌اند، لذا ضرورت دارد داوطلبان متقاضی نسبت به مطالعه دقیق اطلاعیه‌های مذکور کار و درون صورت تمایل درون وقت مقرر و حداکثر تا ۶ شهریور ماه ۹۸ کدرشته محل‌های انتخابی خود را ویرایش کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *