حوزه علوم انسانی باید درون عرصه‌های بیشتری مشارکت کند/ زمینه را ازبرای محققان فراهم می‌کنیم

منصور غلامی وزیر علوم،بررسی ها و فناوری درون گفت و گو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس  با اشاره به اینکه بررسی ها به ذات خود دشوار هست افزود: از آنجایی که ازبرای هر تحقیقی مشکلات زیادی درون سر مسیر محققان وجود دارد، طبیعی هست که درون مسیر تحقیق دچار دست انداز و پیچ و خم شود.

غلامی افزود: ازبرای اینکه امکانات بیشتر درون اختیارمحققان قرار بگیرد آنها بررسی ها خود را درون دانشگاه ها انجام می دهند، از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که دانشگاه ها هم سهم قابل توجهی از اعتبارات خود را علی‌رغم کمبود بودجه درون قسمت‌های دیگر به بررسی ها اختصاص می دهند.

وی اضافه کرد:درون حوزه علوم انسانی شاید خرج زیادی صرف نشود ولی مهمتر از آن ایجاد فرصت و امکان دسترسی به منبع ها ازبرای محققان هست که این کار حتما انجام می شود.

وزیر علوم  تصریح کرد:نکته با اهمیت دیگر این موضوع هست که ما درون شرایط فعلی تلاش زیادی داریم ازبرای آنکه حوزه علوم انسانی درون امور بیشتری مشارکت کند.

وی خاطر نشان کرد: محققان درصورتیکه درون مسیر بررسی ها خود درون جایی با مشکل روبرو شدند به مسئولان مربوطه یا به وزارت علوم انتقال دهند تا نسبت به رفع مشکل آنها کار شود.

 انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *