حمام سونا وزن را کاهش نمی‌دهد

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، براساس گفته «مدیکال دیلی»، طبق گفته «جسیکا شونر» استاد دانشگاه «استونی بروک»، ممکن هست تاکنون شنیده باشید که گرمای سونا ازبرای کاهش وزن مفید هست ولی به نظر می‌رسد این کار تنها سبب از دست دادن مقدار زیادی آب از طریق عرق کردن، می‌شود و با کاهش وزن مرتبط نیست.

البته این بدان معنا نیست که سونا هیچ مزیتی ندارد. مطالعات متعددی طی سال‌ها، وابستگی میان استفاده کردن سونا و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی درون زنان و مردان را نشان داده هست.

همچنین سونا با افزایش ضربان قلب و گشاد کردن رگ‌های خونی منجر به افزایش جریان خون می‌شود. این قبیل افزایش جریان خون درون بدن می‌تواند دردهای عضلانی و حتی سردرد را تسکین دهد. علاوه بر این درد بیمارانی را که از آرتروز، فیبرومیالژیا و روماتیسم مفصلی، رنج می‌برند را کاهش می‌دهد.

محققان دانشگاه «ابرون» درون آلباما عنوان کردند که گرما می‌تواند ماهیچه‌های ما را انعطاف‌پذیرتر کند. بنابراین سونا ازبرای کسانی که قصد افزایش انعطاف‌پذیری بدن خود را دارند مناسب هست و تنها پس از گذراندن ۱۵ دقیقه درون سونا، تاثیر قابل توجهی را درون انعطاف‌پذیری بدن خود می‌بینند.

طبق گفته کارشناسان؛ علاوه بر تمام مزایای سلامت فیزیکی، حمام سونا موجب آرامش ذهنی افراد می‌شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *