جمع آوری رایانه های عمومی درون انگلیس با هدف ریاضت اقتصادی

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز،  دولت انگلیس با هدف پیشبرد سیاست های ریاضت اقتصادی بیش از ۴۰۰۰ رایانه را از کتابخانه های عمومی و مراکز کاریابی جمع آوری کرده هست.

این کار درون شرایطی صورت می گیرد که دولت انگلیس قسمت عمده خدمت ها خود را از طریق اینترنت و به صورت دیجیتال ارائه می دهد و معلوم نیست با جمع آوری رایانه های عمومی اقشار فقیر و کم درآمد چگونه باید از این خدمت ها استفاده کردن کنند.

تحقیق هایی که مجلس عوام انگلیس درون این زمینه به عمل اورده نشان می دهد از سال ۲۰۱۰ بدین سو ۳۷۶۱ رایانه از کتابخانه های عمومی و ۳۵۲ رایانه از مراکز کاریابی جمع اوری شده اند و دولت به جای آنکه بر تعداد رایانه های قابل دسترس ازبرای عموم مردم بیفزاید، از میزان آنها کاسته هست.

تنها درون سال ۲۰۱۸ میلادی ۶۸۰ رایانه قابل اتصال به اینترنت از کل کتابخانه های انگلیس جمع آوری شده اند. پیش بینی می شود این مسیر به دلیل اعتراض های گسترده درون سال جاری میلادی اندکی کندتر شود.

درون عین حال کارشناسان هشدار می دهند که تداوم این مسیر سبب افزایش شکاف دیجیتال درون کشور انگلیس می شود. چون ۲۰ درصد از انگلیسی ها درون خارج از محل کار به هیچ نوع رایانه ای دسترسی ندارند. درون مجموع تعداد رایانه های عمومی درون انگلیس درون سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۰ حدود ۱۱ درصد کاهش نشان می دهد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *