جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دومین جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست  محمدمهدی طهرانچی و با حضور اعضای شورا برگزار شد.

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درون جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه گفت: این شورا درون پی این هست تا حرکتی را پایه‌گذاری کند که ورزش دانشگاه با تبدیل به یک شبکه و براساس ظرفیت‌های ملی و منطقه‌ای، ارتقا یابد، بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی می تواند درون المپیک‌های آتی قهرمان‌ساز باشد.

وی ضمن تأکید بر لزوم برنامه‌محور بودن ورزش درون دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: یک برنامه سه‌ساله درون این حوزه تدوین و اجرایی می شود تا ورزش دانشگاه به سمت تعالی حرکت کند و نشاط به واحدهای دانشگاه وارد شود.

مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون ووشو و دبیر شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی، درون ادامه این جلسه با بیان اینکه درخصوص تیم های ورزشی دانشگاه آزاد، دو رویکرد اصلی باید دنبال شود، گفت: یکی از این رویکردها، توجه به رشته های با مخاطب بالاست. رویکرد دوم این هست که بدانیم مزیت نسبی درون ورزش کشور کجاست تا با فعالیت های دانشگاه به حل مسائل ورزشی کشور کمک کنیم.

وی با مروری بر جایگاه ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی و وضعیت تیم های ورزشی این دانشگاه درون لیگ های کشور، اظهار داشت: توجه بیش از پیش به تیم های بانوان و آقایان درون رشته های کشتی آزاد، ووشو، کاراته، تکواندو، وزنه‌برداری، دوومیدانی، کبدی، سنگ‌نوردی، قایقرانی، شمشیربازی، تیراندازی، تیروکمان، واترپلو و تنیس روی میز باید درون دستور کار قرار گیرد.

درون ادامه، کمال جوانمرد مدیرکل تربیت‌بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه نقشه ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی درون کشور، گزارشی از گیم‌های یونیورسیاد ارائه کرد.

 جوانمرد با بیان اینکه گیم های یونیورسیاد از ۱۲ تا ۲۳ تیرماه درون ایتالیا و درون ۱۸ رشته برگزار می‌شود، گفت: از ۴۲ ورزشکار جمهوری اسلامی ایران درون این گیم‌ها، ۲۲ نفر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی هستند که ۵۲درصد کل شرکت‌کنندگان ایرانی را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای با رویکرد حرفه‌ای که درون آخر منجر به درآمدزایی شود، محور اصلی حوزه ورزش درون دانشگاه آزاد اسلامی هست، خاطرنشان کرد: برنامه‌محوری، بودجه‌محوری و اخلاق‌محوری سه اصل با اهمیت سند راهبردی ورزش دانشگاه هست. این سند درون راستای گام دوم انقلاب اسلامی تدوین شده تا مباحث فرهنگی ورزش را پررنگ‌تر کند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *