جزئیات ورود به باشگاه دانش آموزی دانشگاه تهران عنوان شد

مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران درون گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس جزئیات شرکت درون باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه تهران را تشریح کرد.

*آزمون خرج ورودی دارد

سرسنگی درون جواب به این سوال که این باشگاه دارای آزمون ورودی و خرج آزمون هست و همه امکان استفاده کردن از آن را ندارند، اظهارداشت: ازبرای این باشگاه آزمون ورودی درون نظر گرفته شده هست ولی خرج آزمون ورودی بسیار کم هست و حدود ۱۰۰ هزار تومان هست.

وی ادامه داد: خرج آزمون درون واقع ازبرای این درون نظر گرفته شده هست که دانش آموز جدی بودن خود را ثابت کند؛ چون تجربه نشان داده زمانی چیزی مجانی هست بسیاری از افراد بدون هدف اسم نویسی می‌کنند؛ ولی زمانی ازبرای آن خرج هر چند ناچیزی درون نظر گرفته می شود متوجه می شویم که چه کسی جدی هست و چه کسی بیهوده شرکت کرده هست. درون شرایط فعلی جامعه هم این رقم زیاد نیست درون مقایسه با دانشگاه‌های خارج از کشور هم رقم‌ها بسیار بیشتر از این مبالغ هست.

*آزمون تنها براساس اطلاعات درسی نیست و علاقه هم سنجیده می‌شود

سرسنگی درمورد اینکه آیا محدویت سنی ازبرای ورود به این باشگاه وجود دارد، گفت: دانشجویان متوسطه دوم یا دانش آموزان محصل درون چهار سال آخر دبیرستان و سال‌هایی که منجر به کنکور می‌شود مخاطبان این باشگاه هستند.

وی درمورد آزمون ورودی،‌گفت: آزمون به شکل‌ای نیست که درصورتیکه دانش آموزی محصل سال اول بود با محصل سال سوم مقایسه شود بلکه بخشی از آزمون شرایط شخصی و اظهارنامه‌ای شخصی هست  که از دانش آموزان خواسته می شود نامه‌ای بنویسند و توضیح دهند که به چه دلیل می‌خواهند درون این باشگاه حضور داشته باشند؛ بخشی از آزمون هم آزمون های رفتاری و شخصیتی هست. بنابراین آزمون‌ها به این شکل نیست که یک آزمون برگزار کنیم که تنها دانش آموزان سال چهارم یا سال آخر که اطلاعات بیشتری دارند درون آن  قبول شوند.

*دانشگاه‌های مطرح ام آی تی و استنفورد هم باشگاه دانش‌آموزی دارند

معاون فرهنگی دانشگاه تهران درمورد نمونه‌های خارجی باشگاه‌های دانش آموزی درون دانشگاه‌ها، گفت: درون خارج  از کشور نمونه‌های باشگاه‌های دانش‌آموزی درون دانشگاه‌های بزرگ و مطرح جهان وجود دارد، از جمله دانشگاه‌های ام آی تی و استنفورد که مدارس دانش‌آموزی مطرحی دارند و سال‌ها چنین مدارسی را برگزار کرده‌اند و امیدواریم که بتوانیم درون ایران هم این طرح را با موفقیت اجرا کنیم.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *