توسعه کارخانه‌های نوآوری درون کلانشهرهای کشور ازبرای بهره‌مندی از ایده جوانان

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، گفت: باید تلاش کنیم الگوی کارخانه نوآوری که درون تهران مسیر اندازی شده هست، درون کلان شهرهای کل کشور توسعه یابد.

اسماعیل قادری‌فر رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت توسعه الگوی کارخانه نوآوری درون کشور، گفت: شهر مشهد دومین شهری هست که به کارخانه نوآوری مجهز می شود.

وی افزود: تا شهریور سال آینده، کارخانه نوآوری شهر مشهد درون مجموعه کارخانجات کوکاکولا بهسازی و مسیر اندازی می شود و مردم و جوانان این شهر از مزایای آن بهره مند می شوند.

به گفته قادری‌فر، باید این الگو را درون کلان شهرهای کشور توسعه دهیم تا ایده های جوانان به ثمر برسد و کشور نیز از تخصص آنها بهره بگیرد.

مرکز خدمت ها فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف نیز از مراکز فناورانه، توسعه‌ای و تولید راهکارهای پیشرفته فناوری  درون خاورمیانه هست. درون این مرکز بیش از ۶۰۰ متخصص بر روی حوزه‌هایی نظیر داده‌های حجیم، رایانش ابری، اینترنت اشیاء، زیرساخت‌ها و پلتفرم‌های ارائه خدمت ها ارزش افزوده مخابراتی، خدمت ها الکترونیکی، سلامت و مدیریت انرژی مشغول به فعالیت هستند.

همچنین درون باشگاه کسب و کار دانش بنیان نیز ۳۰ کسب و کار نو (استارت آپ) مشغول فعالیت هستند. نوآوران حاضر درون این مرکز از دانشگاه‌های مختلف حضور دارند. از دیگر مزایای این باشگاه این هست که درون کنار شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کار‌های نو (استارت آپ ها)، شرکت‌های خصوصی و تجاری نیز حضور دارند. همچنین قرارداد‌هایی درون این مرکز میان مراکز دانش بنیان و شرکت‌های تجاری منعقد می‌شود. این باشگاه با تکیه بر دانش فنی نیروهای متعهد و متخصص خود تلاش می کند تا نقشی موثر را درون جهت رفع نیازهای کشور ایفا کند و با جذب نیروهای نخبه و بکارگیری آنها درون بالاترین سطح خود از خروج آنها از کشور جلوگیری به عمل آورد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *