بیماران ‌کم‌توان و خواهان به سلول‌های بنیادی با کمک خیران درمان می‌شوند

مرتضی ضرابی مدیرعامل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان درون گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاه خبرگزاری فارس از امکان درمان بیماران کم بضاعت با کمک خیریه‌ها خبر داد و اظهار داشت: طی تفاهم‌نامه‌هایی با چندین مراکز خیریه این امکان ازبرای خانواده‌های خواهان به سلول‌های بنیادی و کم بضاعت فراهم شده هست.

وی توضیح داد: درون وهله نخست امکان تقسیط خرج یا استفاده کردن از تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه رسالت ازبرای پوشش خرج‌های درمان از طریق سلول‌های بنیادی وجود دارد و با این حال درصورتیکه درون جریان پرونده درمانی بیماری، معلوم شود که بیمار واقعا احتیاج به استفاده کردن از سلول‌های بنیادی دارد ولی خانواده توان تامین خرج‌های درمان را ندارد، بیمار به این نهادهای خیریه معرفی می‌شود و نهادهای خیریه از وی حمایت می‌کنند. 

ضرابی ادامه داد: این کمک حتی می‌تواند ازبرای پیوند هم باشد. همچنان که ۵ هزار نمونه درون بانک‌ عمومی خون بندناف رویان وجود دارد که ازبرای این کار قابل استفاده کردن هست و تاکنون ۳۰ مورد از نمونه‌های بانک خون عمومی ازبرای پیوند خونی مورد استفاده کردن قرار گرفته هست.

مدیرعامل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان با بیان اینکه خوشبختانه به تدریج تعداد نهادهای خیریه همکار رویان درون حال افزایش هست، افزود: ازبرای مثال اخیرا هم مرکز خیریه‌ای از اراک عنوان آمادگی کرده که ازبرای بیماران مبتلا به سرطان بسته حمایتی تعریف کند و از بیماران خواهان به استفاده کردن از خدمت ها ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی حمایت کند. 

ضرابی خاطر نشان کرد: همکاری با خیریه‌ها یکی از اقداماتی بود که ازبرای حمایت از بیماران دارای شرایط خاص انجام دهیم و تاکنون موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم. 

وی پیش از این هم از تسهیلات ویژه‌ ذخیره ‌سازی خون بند ناف ازبرای خانواده‌هایی که قادر به تأمین خرج این خدمت نیستند به ویژه خانواده‌های دارای عامل خطر خبر داده و گفته بود: رویکرد این مرکز این هست که هیچ فردی به دلیل ناتوانی مالی از این خدمت ها محروم نخواهد شد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *