«بن سرخ» سلول‌های سرطانی را از میان می‌برد

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دارای برگ های سبز، دراز، نامنظم و گیاهی شبیه تره هست ولی گل هم می دهد. بومی ایران هست که به صورت وحشی بیشتر درون لرستان و خوزستان می روید. با وجود آن درون کوه ها عطر خاصی را پخش می کند.

«بن سرخ» گیاه دارویی با خواص مختلف هست ولی آنچه میان مردم جا افتاده اثرات ضد درد آن هست. خواص بی نظیر این گیاه محققان کشور را بر آن داشت تا بر روی اثرات ضد سرطانی آن تحقیق کنند.

درون این راستا پژوهشگران دانشگاه خوارزمی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پژوهشی را انجام دادند. این پژوهش با عنوان «تحقیق اثرات ضد سرطانی عصاره های مختلف گیاه بن سرخ» به اتمام رسید.

سعید آیریان مجری این طرح پژوهشی عنوان کرد: این نخستین دفعه بود که روی اثرات ضد سرطان گیاه بن سرخ کار شد البته بررسی ها ما محدود به سرطان سینه بود. درون این راستا ازبرای تحقیق اثرات ضد سرطانی این گیاه عصاره هایی از قسمت های مختلف گیاه تهیه و تحقیق شد.

وی ادامه داد: درون این بررسی ها متوجه شدیم که یکی از عصاره ها سلول های سرطانی را از میان می برد. درون گام بعدی درون نظر داریم عامل ضد سرطانی را شناسایی کنیم. انجام این پژوهش گامی اولیه ازبرای ارائه ترکیبات شیمیایی با اثرات ضد سرطانی با منشا طبیعی هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *