برگزاری یازدهمین دوره مسابقات « نبرد هوش مصنوعی شریف»

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مرحله حضوری یازدهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» صبح امروز چهارشنبه ۲۲ اسفندماه سال جاری با حضور دانشجویان، دانش آموزان و برنامه نویسان حرفه‌ای سراسر کشور، درون دانشکده مهندسی کامپیوترِ دانشگاه صنعتی شریف شروع به کار کرد.

بنا بر این گفته، یازدهمین دوره مسابقه نبرد هوش مصنوعی شریف « Sharif AI Challenge 2019»، پس از برگزاری ۱۰ دوره متوالی و موفق توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر(SSC)، امسال نیز درون دانشگاه صنعتی شریف درون حال برگزاری هست.

هدف این رویداد طراحی و پیاده‌سازی یک هوش مصنوعی قدرتمند توسط شرکت‌کنندگان هست؛ یک هوش مصنوعی که بتواند طی یک نبرد استراتژیک به هوش‌های مصنوعی دیگر غلبه کرده و فاتح یک نبرد پرهیجان بشود.

این رویداد به عنوان بزرگ‌ترین رویداد میان‌دانشگاهی ملی شناخته می‌شود و دانشجویان بیش از ۸۰ دانشگاه کشور درون آن شرکت کرده‌اند.

ازبرای برگزاری این رویداد بیش از ۵۰ دانشجو درون ۶ تیم فنی از ابتدای آذر امسال شروع به فعالیت کردند. یکی از بزرگ‌ترین تغییرات AI Challenge 2019 نسبت به سال‌های گذشته تشکیل تیم محتوا ازبرای آموزش محتوای علمی و فنی به شرکت‌کنندگان مسابقه و افزایش سطح رقابت‌ها بوده هست.

همچنین درون این مسابقه رقابت تیم‌های شرکت‌کننده با هم درون یک گیمِ طراحی شده توسط تیم فنی، با استفاده کردن از برنامه‌نویسی توسط یکی از سه زبان مسابقه به این معنی جاوا، پایتون و سی‌پلاس‌پلاس صورت می‌گیرد.

حضور درون این رقابت سبب می‌شود شرکت کنندگان علاوه بر سنجش و به چالش کشیدن مهارت‌های برنامه‌نویسی و طراحی استراتژی خود، زمینه‌های آشنایی با الگوریتم‌های هوش مصنوعی با محتواهای آموزشی فراهم آورند.

یازدهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» درون مرحله‌ی اول خود با ۲۶۷۵ شرکت کننده درون قالب ۹۶۴ تیم به صورت غیر حضوری برگزار شد و ۱۴۱ شرکت کننده به مرحله نهایی مسیر یافتند که درون قالب ۴۸ تیم از سراسر کشور درون حال رقابت با یکدیگر هستند. این مسابقه روز پنج شنبه ۲۳ اسفند ماه سال جاری با معرفی تیم‌های برگزیده به کار خود آخر خواهد داد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *