برگزاری نشست‌های راهبردی «فهم مختصات جامعه ایران» درون دانشگاه تهران

احمد نادری، رئیس تازه موسسه مطالعات و بررسی ها اجتماعی دانشگاه تهران درون گفت‌وگو با خبرنگار اندیشه فارس، با تاکید بر رویکرد تازه موسسه به عنوان قدیمی‌ترین و یکی از مراکز اصلی پژوهش‌های علوم اجتماعی درون ایران، هدف از این نشست‌ها را پرداختن به مسائل و معضلات کنونی جامعه ایران از منظری راهبردی و ملی و از چشم‌انداز علوم‌ اجتماعی عنوان کرد و گفت: امری که تاکنون علی رغم تمام تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته، چندان مورد توجه قرار نگرفته هست و درون سیاست‌های کلان اجتماعی و فرهنگی مغفول مانده هست.

به گفته وی، این نشست‌ها به صورت هفتگی و با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته علوم اجتماعی کشور درون موسسه مطالعات و بررسی ها اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.

چشم انداز اصلی این نشست‌ها تبیین مسائل و معضلات اجتماعی و فرهنگی کنونی جامعه ایران و ارائه راهکارهایی درون سطح کلان و ملی با رویکرد حل این مسائل هست.

براساس این گفته درون همین راستا، نخستین نشست از این سلسله نشست‌های راهبردی مطالعات اجتماعی ایران، با موضوع «طبقه متوسط؛ فروپاشی یا بازسازی؟» با سخنرانی دکتر تقی آزاد ارمکی استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران، روز چهارشنبه یکم خرداد از ساعت ۱۴ درون موسسه مطالعات و بررسی ها اجتماعی دانشگاه تهران، واقع درون خیابان وصال شیرازی، کوچه شاهد پلاک هشت، برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *