بروجردی: رشد اقتصاد کشور باید به دستان جوانان کارآفرین و مهارتی انجام شود

مهدخت بروجردی علوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی درون گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه درون این دانشگاه ایده های دانشجویان درون حوزه صنعت اجرایی می شود، گفت: مراکز علمی و کاربردی این دانشگاه مبتنی بر یک حوزه درون یک رشته تحصیلی درون صنعت فعالیت می کنند که درون این رابطه ایده های دانشجویان نخبه و فعال  را با همکاری با حوزه صنعت اجرایی می کنیم که نه تنها سبب رونق تولید می شود بلکه یک جهش اقتصادی را رقم می زنیم.

* ایده دانشجویان به یک طرح تازه اقتصادی تبدیل می شود

وی افزود: هر یک از مراکز علمی کاربردی یک رویداد شتاب یا به استارت آپ را درون دستور کار خود دارند به طوری که طرح ها و ایده های دانشجویان را جمع آوری کرده و درون مرکز نوآوری درون قالب یک طرح تازه اقتصادی مطرح می شود که پس از آن نسبت به جذب سرمایه گذار ازبرای تبدیل ایده به محصول یا وارد شدن به چرخه تولید کار می شود.

* استارت آپ ها سبب پول سازی و اشتغال می شوند

بروجردی علوی اضافه کرد: برگزاری استارت آپ ها درون پی خودشان مقوله های برند سازی، پول سازی و اشتغال را به همراه دارند به طوری که درون اجرای ۲۰ رویداد استارت آپی  درون سال گذشته تعداد قابل توجهی از جمعیت شهرهای مختلف درون استان ها اشتغال پیدا کردند.

* دانشگاه به مراکز نوآور مجوز می دهد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه آمادگی صدور مجوز را ازبرای مراکزی که قدرت نوآوری دارند را درون دستور کار خود دارد چراکه ما معتقدیم تنها مسیر رشد اقتصاد کشور استفاده کردن از پتانسیل داخلی به ویژه تخصص و مهارت جوانان هست.

* پیشگیری از واردات محصولات خارجی

وی ادامه داد: مراکز علمی کاربردی پتانسیل موجود درون هر شهر را درون استان های مختلف فعال می کندکه با این کار تولید محصولات داخلی درون راستای رونق تولید و اقتصاد مقاومتی با هدف گام برداشتن درون پیشگیری از واردات محصولات خارجی هست.

 انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *