باید از امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی درون توسعه اشتغال جامعه استفاده کردن شود

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی ، هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی قم با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفت وگو کردند.

لاریجانی درون این ملاقات با تأکید بر لزوم ایجاد رشته‌های تحصیلی درون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که به اشتغال جوانان پس از فارغ التحصیلی کمک می‌کند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت عظیمی که درون سطح کشور دارد می‌تواند ازبرای رسیدن به این با اهمیت به جامعه کمک کند.

وی افزود: دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی باید انقلابی کار کنند، به این معنی نیازهای مردم و جامعه را بسنجند و متناسب با آن نیازها دانشجو تربیت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: شما عقلای دانشگاه آزاد قم هستید، باید با برگزاری جلسات متعدد و همفکری، ایجاد و توسعه رشته‌های که فرصت‌های شغلی مناسبی ازبرای جوانان پس از فراغت از تحصیل ایجاد می‌کند، را سامان دهید.

لاریجانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی قم می‌تواند با همفکری و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان و استانداری‌ها، نیازهای استان را ارزیابی کند، گفت: باید تحقیق کنید که درون ۱۰ سال آینده کشور و جامعه به چه رشته هایی احتیاج دارد تا به اشتغال جوانان پس از فارغ التحصیلی کمک شود.

وی تأکید کرد: باید رشته‌هایی درون دانشگاه‌ها توسعه پیدا کنند که دانشجو پس از فراغت از تحصیل به راحتی بتواند وارد بازارکار شود. دانشگاه آزاد اسلامی درون این زمینه می‌تواند موفق عمل کند. این دانشگاه با آموزش رشته‌های تخصصی درون دانشگاه‌ها می تواند به اشتغال جوانان پس از تحصیل کمک کند.

وی با اشاره به استفاده کردن از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی ازبرای ایجاد فرصت‌های شغلی درون جامعه، گفت: از آنجایی که شما بخشی از حکومت هستید، ازبرای رفع مشکلات بخشی از جامعه که همان اشتغال جوانان پس از فراغت از تحصیل هست، به جامعه کمک کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی باید درون زمینه توسعه اشتغال درون جامعه استفاده کردن شود، بنابراین باید طوری برنامه ریزی کنید که دانشجو پس از فراغت از تحصیل حرفه ای را ازبرای ورود به بازار کار آموخته باشد.

درون ابتدای این ملاقات سیف الله فضل الهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده درون این واحد دانشگاهی به بیان مسائل آموزشی، پژوهشی و عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی قم پرداخت و خواستار همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان ازبرای رسیدن به اهداف آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی درون استان قم شد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *